Џаспер изолација за кучиња PDF шиење на моделот

£ 3.20£ 6.80

Отстрани
SKU: 3044 категории: ,

Опис

Џаспер изолација за кучиња PDF шиење на моделот

A snug and smart collared jacket for your little pooch. Make him (or her) stand out from the crowd in this tailored-look jacket.

Make it from any non-stretch fabric such as wool, nylon, corduroy, or quilted fabric. You could use a softer lining such as a sherpa fleece for added comfort and warmth. If you are using two types of fabric, you will need approx. 50cm x 50cm fabric for lining and the same again for the outer garment fabric.

Download comes complete with a colour tutorial.

Дополнителни информации

куче Големини

МАЛИ (1-6), ГОЛЕМИ (13-18), СРЕДНИ (7-12), 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

Купување на моделот е лесно!

  • Додадете производот во Вашата кошничка со кликнување на копчето "кошница"
  • Внесете ги Вашите податоци во Checkout
  • Кликнете на 'Продолжи кон PayPal копчето'
  • Влези за да го вашиот Paypal сметка или да изберете да превземете како гостин
  • Да се ​​направи исплата користење на склопот на метод на
  • ЗАВРШЕНО!

Откако вашата уплата е завршена, кој вообичаено трае само неколку секунди, ќе бидете пренасочени назад во Tailoress® каде што можете да ја видите вашата цел во мојот профил (ако веќе сте имале еден или избрал да ја направите на исходот). Од областа на вашиот профил можете да ја преземете вашите датотеки. По плаќањето ќе добиете е-мејл известување за да знаете вашата нарачка детали кратко време проследено со друг е-мејл содржи вашиот линк за преземање.

Paypal е безбеден и сигурен метод за купување преку интернет. Вие не треба Paypal сметка за купување од Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs PDF Sewing Pattern

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

Модел доаѓа како PDF документ на fullscale copyshop кои можат да се отпечатат на која било големина хартија, користејќи Adobe Reader за постер за печатење. Достапно прекинува излез страници А4. одделни страници А4 има страница броеви и ознаки, за да ви помогне да ги усогласат секоја страница правилно по печатење.

Ве молиме погледнете на инструкции за печатење за да дознаете како точно да се печати ја вашата шема за да се намалат.

Pattern Sets:

МАЛИ: големина Copyshop: 57cm X 28cm / страници А4: 6 / САД Писмо: 6

СРЕДНИ: големина Copyshop: 75cm x 43cm / страници А4: 9 / САД Писмо: 9

ГОЛЕМИ: големина Copyshop: 102cm x 53cm / страници А4: 12 / САД Писмо: 12


Individual Sizes:

мали димензии

SIZE 1: големина Copyshop: 35cm x 23cm / страници А4: 4 / САД Писмо: 4

SIZE 2: големина Copyshop: 37cm X 24cm / страници А4: 4 / САД Писмо: 4

SIZE 3: големина Copyshop: 41cm x 25cm / страници А4: 4 / САД Писмо: 4

SIZE 4: големина Copyshop: 44cm x 26cm / страници А4: 4 / САД Писмо: 4

SIZE 5: големина Copyshop: 48cm x 27cm / страници А4: 4 / САД Писмо: 4

SIZE 6: големина Copyshop: 52cm x 28cm / страници А4: 4 / САД Писмо: 6

средни големини

SIZE 7: големина Copyshop: 57cm x 32cm / страници А4: 6 / САД Писмо: 6

SIZE 8: големина Copyshop: 60cm x 35cm / страници А4: 6 / САД Писмо: 6

SIZE 9: големина Copyshop: 66x 37cm / страници А4: 6 / САД Писмо: 6

SIZE 10: големина Copyshop: 68x 37cm / страници А4: 6 / САД Писмо: 6

SIZE 11: големина Copyshop: 72cm x 39cm / страници А4: 6 / САД Писмо: 6

SIZE 12: големина Copyshop: 77cm x 41cm / страници А4: 6 / САД Писмо: 9

големи димензии

SIZE 13: големина Copyshop: 81cm x 46cm / страници А4: 6 / САД Писмо: 12

SIZE 14: големина Copyshop: 85cm x 46cm / страници А4: 12 / САД Писмо: 12

SIZE 15: големина Copyshop: 89cm x 48cm / страници А4: 12 / САД Писмо: 12

SIZE 16: големина Copyshop: 94cm x 48cm / страници А4: 12 / САД Писмо: 12

SIZE 17: големина Copyshop: 100cm x 50cm / страници А4: 12 / САД Писмо: 12

SIZE 18: големина Copyshop: 104cm 52cm / страници А4: 12 / САД Писмо: 15

Ве молиме имајте во предвид дека сите преземања модел се на англиски јазик, Но можете да ја видите упатство тука во вашата избрана јазик со избирање на претпочитан јазик со кликнување “ПРЕВЕДУВАЈТЕ” во горниот десен агол на секоја страница и избирање на претпочитан јазик од паѓачкото мени.

Jasper Jacket for Dogs Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs Tutorial

Исечете ги сите парчиња на модел.

Lay the two COLLAR pieces RIGHT SIDES TOGETHER.

Pin and stitch the seam allowance leaving the neckline seam open.

CLIP and TRIM the seam allowance.

Turn RIGHT SIDES OUT and press. Top stitch all around close to the edge.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs Tutorial

Lay the two BACK pieces RIGHT SIDES TOGETHER. Place the COLLAR between the two BACK pieces at the neckline.

Пински во место. Stitch all around as shown in the diagram leaving a 10cm gap unstitched on one side.

Clip and trim the seam allowance as in Step 1 but leave the 10cm seam allowance un-clipped or trimmed.

Turn RIGHT SIDES OUT and press gently using a pressing cloth is necessary. Fold the 10cm opening seam allowance to the inside.

Top-stitch all around the garment.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs Tutorial

Lay the WAISTBAND pieces RIGHT SIDES TOGETHER.

Pin and stitch leaving a 10cm gap open on one side.

Clip and trim as in Step 2.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs Tutorial

Turn WAISTBAND RIGHT SIDES OUT. Fold the 10cm opening seam allowance to the inside. Press gently and top stitch.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs Tutorial

Align the waistband center along the line indicated on the BACK pattern piece.

Apply a single row of stitches approximately 10cm long to the WAISTBAND to secure to the BACK of the garment.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs Tutorial

Complete by adding the velcro to the neck bands and the waistband ends. Sew the softer part of the velcro to the lining pieces to help avoid the coarser part getting tangled in your pets fur.

Sew all around the inside of the velcro pieces to ensure they stay secure.

Finally, add your buttons to the waistband to complete your smart Jasper Jacket!

Don’t forget to send us a picture!

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs PDF Sewing Pattern

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

Осврти

Нема рецензии уште.

Само најавени корисници кои купиле овој производ може да ја напушти преглед.Костуми за капење

Прикажи нашата палета на модели костим за капење
Shares