Jasra Tee за Whippets и кртови

£ 3.00£ 12.00

Отстрани
SKU: N / A категории: , ,

Опис

Jasra Tee for Whippets and Greyhounds PDF Sewing Pattern

Jasra Tee for Whippets and Greyhounds PDF Sewing Pattern

A comfy cosy tee made from jersey fabric. Available with a hood or without. Specially designed for a whippet or greyhound body type.

Ве молиме погледнете на Jasra Tee Tutorial овде.

инструкции за печатење може да се најде тука.

Сите модели доаѓаат како целосна документи скала за да ви овозможи да се печати на различни големини на страници, како и А4 и САД писмо големина документи.

Секој симнување доаѓа со упатство со боја шеми или фотографии.

А 1.5cm додаток споеви се вклучени во сите шема парчиња, освен ако не е поинаку назначено.


Брзи линкови:

Дополнителни информации

Greyhound

ALL SIZES, ГОЛЕМИ (9-12), СРЕДНИ (5-8), МАЛИ (1-4), 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

Купување на моделот е лесно!

  • Додадете производот во Вашата кошничка со кликнување на копчето "кошница"
  • Внесете ги Вашите податоци во Checkout
  • Кликнете на 'Продолжи кон PayPal копчето'
  • Влези за да го вашиот Paypal сметка или да изберете да превземете како гостин
  • Да се ​​направи исплата користење на склопот на метод на
  • ЗАВРШЕНО!

Откако вашата уплата е завршена, кој вообичаено трае само неколку секунди, ќе бидете пренасочени назад во Tailoress® каде што можете да ја видите вашата цел во мојот профил (ако веќе сте имале еден или избрал да ја направите на исходот). Од областа на вашиот профил можете да ја преземете вашите датотеки. По плаќањето ќе добиете е-мејл известување за да знаете вашата нарачка детали кратко време проследено со друг е-мејл содржи вашиот линк за преземање.

Paypal е безбеден и сигурен метод за купување преку интернет. Вие не треба Paypal сметка за купување од Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Whippets and Greyhounds

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Whippets and Greyhounds

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

Модел доаѓа како PDF документ на fullscale copyshop кои можат да се отпечатат на која било големина хартија, користејќи Adobe Reader за постер за печатење. Достапно прекинува кон А4 и САД писмо со големина страници. На одделни страници имаат страница броеви и ознаки, за да ви помогне да ги усогласат секоја страница правилно по печатење.

ГОЛЕМИНА КОМПЛЕТИ

МАЛИ: Copyshop Големина: 88cm x44cm / А4: 12 / САД Писмо: 12

СРЕДНИ: Copyshop Големина: 109cm x49cm / А4: 12 / САД Писмо: 15

ГОЛЕМИ: Copyshop Големина: 127cm x 65cm / А4: 15 / САД Писмо: 15

INDIVIDUAL SIZES

SIZE 1: Copyshop Големина: 77cm x 41cm / А4: 9 / САД Писмо: 9

SIZE 2: Copyshop Големина: 79x 42cm / А4: 9 / САД Писмо: 12

SIZE 3: Copyshop Големина: 85cm x 44cm / А4: 12 / САД Писмо: 12

SIZE 4: Copyshop Големина: 87cm x 44cm / А4: 12 / САД Писмо: 12

SIZE 5: Copyshop Големина: 97cm x 44cm / А4: 12 / САД Писмо: 12

SIZE 6: Copyshop Големина: 103cm x 46cm / А4: 12 / САД Писмо: 12

SIZE 7: Copyshop Големина: 108cm x 47cm / А4: 12 / САД Писмо: 15

SIZE 8: Copyshop Големина: 109cm x 48cm / А4: 12 / САД Писмо: 15

SIZE 9: Copyshop Големина: 116cm x 57cm / А4: 15 / САД Писмо: 15

SIZE 10: Copyshop Големина: 118cm x 58cm / А4: 15 / САД Писмо: 15

SIZE 11: Copyshop Големина: 123cm x 55cm / А4: 15 / САД Писмо: 15

SIZE 12: Copyshop Големина: 125x 56cm / А4: 15 / САД Писмо: 15

Ве молиме погледнете на инструкции за печатење за да дознаете како точно да се печати ја вашата шема за да се намалат.

Ве молиме имајте во предвид дека сите преземања модел се на англиски јазик, Но можете да ја видите упатство тука во вашата избрана јазик со избирање на претпочитан јазик со кликнување “ПРЕВЕДУВАЈТЕ” во горниот десен агол на секоја страница и избирање на претпочитан јазик од паѓачкото мени.

Jasra Tee for Whippets and Greyhounds Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Whippets and Greyhounds Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Whippets and Greyhounds Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Whippets and Greyhounds Tutorial

Сликите се достапни симнување на модел

Исечете ги сите парчиња на модел.

Lay the FRONT RIGHT SIDES together with the BACK along the shoulder seam.

Игла и конец во место.

Користете цик-цак бод или други се водат бод текот на овој проект. Исто така се обезбеди да се користи игла химикалка дрес машина.

Open up the garment with the RIGHT SIDES up.

Take the LEG CUFF piece and fold in half lengthways.

Ease the LEG CUFF to the armhole, distributing it evenly around. Игла и конец.

Finish the seam with an overlocker or zig zag stitch.

Повторете ги чекорите 1 и 2 for the other armhole.

With the garment WRONG SIDES out, match the side seam allowances ensuring to align the LEG CUFFS.

Pin and stitch the seam allowances on both sides. Finish the seam as before.

Without hood:
Take the HEM CUFF and NECKLINE CUFF and fold in half RIGHT SIDES together to create a continuous loop. Pin and stitch the short seam allowances.

Apply the HEM CUFF to the garment hem, Десно страни заедно.

Ease around evenly then pin and stitch in place.

Finish the seam allowance.

Skip this step if you are making this tee with a hood.

Repeat the process in Step 5 for the NECKLINE CUFF.

Directions for adding the HOOD:

Леј HOOD парчиња десната страна заедно. Игла и бод околу центарот задниот додаток споеви.

Fold the HOOD CUFF in half along its length.

Ease it around the edge of the HOOD, Десно страни заедно.

Игла и конец во место.

Finish the seam allowance.

Земете HOOD. Се преклопуваат НАДУВАН делови кон едни со други.

Натпреварот центар пред и центар назад точки на аспираторот со предните и задните делови. Дали ова со виткање на облека во половина и додавање на игли за одбележување на точки. Повторете го истото за потоа HOOD одговара на пиновите заедно.

Игла и конец во место.

Purchase the Jasra Tee pattern here

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Whippets and Greyhounds

Осврти

Нема рецензии уште.

Само најавени корисници кои купиле овој производ може да ја напушти преглед.Костуми за капење

Прикажи нашата палета на модели костим за капење
Shares