Low-Rise Hipster Shorts Swimsuit Hot Pants Boy Shorts PDF Sewing Pattern

Low-rise hipster shorts designed specifically for stretch jersey or lycra fabrics. The Claudia Shorts can be made as swimwear or simply as shorts. They are slightly longer around the back than the front.

Create in stretch jersey for wearing over swimwear as shorts or use a stretch lycra fabric such as scuba jersey for use as swimwear. They can be made lined or unlined depending on your preference.

For the bikini pictured please view the Marisa Bikini. Bikini pattern sold separately.

Достапни во големини: 4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16 / 18

Ве молиме погледнете на CLAUDIA SHORTS TUTORIAL тука или кликнете на табулаторот подолу за да го отворите на оваа страница.

Printing instructions can be found here
Сите обрасци доаѓаат како документи со целосно размер за да ви овозможат да печатите на страници со различна големина, како и документи со големина A4 и US Letter.
Секој симнување доаѓа со упатство со боја шеми или фотографии.
А 1.5cm додаток споеви се вклучени во сите шема парчиња, освен ако не е поинаку назначено.

Осврти

Нема рецензии уште.

Само најавени корисници кои купиле овој производ може да ја напушти преглед.

Неодамна прегледано

  • Неодамна прегледани производи е функција која ви помага да ја следите вашата неодамнешна историја на гледање.
    Купи сега
Claudia Shorts PDF Sewing Pattern
Хипстерски шорцеви со низок пораст Жешки панталони момчешки шорцеви PDF Шема за шиење
£4.00