Кара бикини Бански Жешка панталони момче шорцеви PDF шиење на моделот

Suitable for stretch jersey or lycra fabrics, these are very cheeky shorts or swimsuit bottoms! They can be cut with a low, mid or high rise fit around the hips and cut across the bum in a french knicker style.

Create in stretch jersey for wearing over swimwear as shorts or use a stretch lycra fabric such as scuba jersey for use as swimwear. They can be made lined or unlined depending on your preference.

Достапни во големини: 4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16 / 18

Ве молиме погледнете на KARA SHORTS TUTORIAL тука или кликнете на табулаторот подолу за да го отворите на оваа страница.

Printing instructions can be found here
Сите обрасци доаѓаат како документи со целосно размер за да ви овозможат да печатите на страници со различна големина, како и документи со големина A4 и US Letter.
Секој симнување доаѓа со упатство со боја шеми или фотографии. Можете да преземете вашиот модел неограничен износ на времето директно од областа на вашата сметка или преку вашите специфични линк за преземање испратен преку електронска пошта. Зачувај датотеки директно на вашиот компјутер за понатамошна употреба.
А 1.5cm додаток споеви се вклучени во сите шема парчиња, освен ако не е поинаку назначено.

Брзи линкови:

Плаќања и Валути

инструкции за печатење

Најчесто поставувани прашања

поддршка

Осврти

Нема рецензии уште.

Само најавени корисници кои купиле овој производ може да ја напушти преглед.

Неодамна прегледано

  • Неодамна прегледани производи е функција која ви помага да ја следите вашата неодамнешна историја на гледање.
    Купи сега
Кара бикини Бански Жешка панталони момче шорцеви PDF шиење на моделот
£4.00