категорија: деца

The Tailoress PDF Sewing Patterns - George Flat Cap Tutorial - Concealed Tape Version

Џорџ Кап стан Почетен курс – Сокриени касета верзија

Џорџ Кап стан Почетен курс – Concealed Tape Version Images are available in the pattern download. Чекор 1 1.5cm seam allowance included Cut out all the pattern pieces. Означи ги точките A, Б и Ц на врвот и странични парчиња користење тактика кројачки, креда или шивачка перо. Можеби ќе сакате да го користите поврзување (iron […]

Read more
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Kendall Bodysuit Tutorial

Kendall Bodysuit Tutorial

Kendall Bodysuit Tutorial Images are available in the pattern download. Чекор 1 Печати на парче модел, се обезбеди да се држиме на страници заедно пред да се обидете да се намали било од парчиња од. Започнете со сечење на парчиња. Use zig zag stitch throughout this project or another stretch stitch.   Чекор 2 Lay the main FRONT and […]

Read more
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Rosana Top for Children

Rosana Top for Children

Rosana Top for Children Tutorial Images are available in the pattern download. Чекор 1 1.5cm seam allowance included Begin by laying the FRONT & BACK GATHERED PANEL RIGHT SIDES together. Sew the centre back seam line. If your panel requires side seam joins, sew those also. Finish the seam allowances with zig-zag stitch or an overlocker. […]

Read more
The Tailoress PDF Sewing Patterns - George Flat Cap Tutorial

Џорџ Кап стан Почетен курс

George Flat Cap Tutorial Images are available in the pattern download. Чекор 1 5mm seam allowance included Cut out all the pattern pieces. Означи ги точките A, Б и Ц на врвот и странични парчиња користење тактика кројачки, креда или шивачка перо. Можеби ќе сакате да го користите поврзување (железо или шие во) […]

Read more
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Harry Romper Tutorial for Children

Harry Romper Tutorial for Children

Сликите се достапни симнување на модел. Чекор 1 Печати на парче модел, се обезбеди да се држиме на страници заедно пред да се обидете да се намали било од парчиња од. Започнете со сечење на парчиња. Decide whether to use a HOOD or not and cut the correct OPENING CUFF pattern piece. Чекор 2 Lay inner hood pieces […]

Read more
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Princess Elsa Frozen Dress Tutorial

Принцеза Елса Замрзнати Облечи Почетен курс

Сликите се достапни симнување на модел. Чекор 1 Започнете со поставување НАЗАД 2 Десната страна, заедно со грбот здолниште по должината на половината. Пин, бод, трим, а заврши со користење на overlocker или цик-цак бод додаток споеви. Користете цик-цак бод или други се водат бод текот на овој проект. Also ensure to use a ballpoint jersey […]

Read more
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Arabella Top Tutorial

Arabella Top Tutorial

Сликите се достапни симнување на модел. Чекор 1 1.5cm seam allowance included Lay the FRONT EDGING RIGHT SIDES together with the top FRONT. Ease on and pin in place. Stitch the seam allowance. Trim back to 5mm. Repeat for the BACK EDGING and BACK pieces. Чекор 2 Fold the unstitched seam allowance of the […]

Read more
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Molly Romper Tutorial

Molly Romper Tutorial

Сликите се на располагање во преземена. Section 1 Note: If you are printing the pattern split onto A4 pages, first arrange the pages and stick together to ensure you match the correct pieces together. Lay the BACK pieces RIGHT SIDES together. Pin and stitch the center back seam. Trim and finish the seam allowance. […]

Read more
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Nellie Romper Tutorial

Нели Romper Почетен курс

Images are available in the downloaded version Step 1 Печати на парче модел, се обезбеди да се држиме на страници заедно пред да се обидете да се намали било од парчиња од. Започнете со сечење на парчиња. Чекор 2 Леј ПРЕД 1 Десно страни заедно со задниот. Пин, бод и намали додаток на страна цвест. Finish using zig-zag […]

Read more
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jedi Cloak Tutorial

Jedi Наметка Почетен курс

Чекор 1 Исечете ги сите парчиња на модел. Леј ракавот со кои се соочува десната страна заедно со ракавот. Игла и конец. Одделение за исправка на вредноста цвест. Чекор 2 Свртете ги предните кои се соочува на погрешната страна. Игла и спојување на HEM до работ на предна. Клип и одделение додаток споеви. Чекор […]

Read more