Бела Пижами за кучиња PDF шиење на моделот

(1 клиент преглед)

£6.50

 

Отстрани
SKU: N / A категории: , , Tag:

Опис

Бела Пижами за кучиња PDF шиење на моделот

Нема ништо подобро од виткање во вашиот омилен pj е на студен ден, сега вашето домашно милениче може да се приклучат во премногу!

Бела пижами се сите-во-едно тужбата што може да се направи со или без капакот на моторот и со или без пред отворањето. Моделот има адаптација вклучуваат копче да се повлече пред центарот за полесно добивање на облеката на вашето домашно милениче. Изберете да се создаде симпатична хауба или наместо трим со дрес манжетни.

Се отвора можности околу опашката и до градите на долната страна за да им овозможи на вашето домашно милениче да оди во тоалет без Месинг до прекрасна пижама!

Користете маичка или руно ткаенина за максимална удобност.

Превземи доаѓа во комплет со боја туториал и модел.

 

Дополнителни информации

куче Големини

МАЛИ (1-6), СРЕДНИ (7-12), ГОЛЕМИ (13-18), 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

Купување на моделот е лесно!

  • Додадете производот во Вашата кошничка со кликнување на копчето "кошница"
  • Внесете ги Вашите податоци во Checkout
  • Кликнете на 'Продолжи кон PayPal копчето'
  • Влези за да го вашиот Paypal сметка или да изберете да превземете како гостин
  • Да се ​​направи исплата користење на склопот на метод на
  • ЗАВРШЕНО!

Откако вашата уплата е завршена, кој вообичаено трае само неколку секунди, ќе бидете пренасочени назад во Tailoress® каде што можете да ја видите вашата цел во мојот профил (ако веќе сте имале еден или избрал да ја направите на исходот). Од областа на вашиот профил можете да ја преземете вашите датотеки. По плаќањето ќе добиете е-мејл известување за да знаете вашата нарачка детали кратко време проследено со друг е-мејл содржи вашиот линк за преземање.

Paypal е безбеден и сигурен метод за купување преку интернет. Вие не треба Paypal сметка за купување од Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Bella Pyjamas for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Bella Pyjamas for Dogs PDF Sewing Pattern

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

ВАANTНА Безбедност на миленичиња:

Некои миленичиња уживаат да носат облека, а некои НЕ

НИКОГАШ НЕ принудувајте го вашето домашно милениче да носи облека ако не сака.

Индикациите вклучуваат:
Уши рамни
Опашка меѓу нозете
Бегајќи
Кукање / ржење

НИКОГАШ НЕ ОСТАВУВАЈТЕ ДОЛНИ ПЕРИОДИ ДОМАЛЕН МИЛЕНИЦА ДОДЕКА ОСВЕНИ ОБЛЕКА

1 преглед за Бела Пижами за кучиња PDF шиење на моделот

  1. 2amberhounds (проверат сопственикот)

    I don’t normally make clothes so I got a little confused with some aspects of the pattern but Emma has been truly fantastic! When I emailed to ask for some help I didn’t expect much given the price of the pattern but she went above and beyondshe altered the pattern to fit my greyhounds and the tutorial so I understood it better. After that she continued to offer advice and support at each step of creation getting in touch within a few hours.

Add a review


Костуми за капење

Прикажи нашата палета на модели костим за капење
акциите