Fido скокач џемпер Топ за кучиња PDF шиење на моделот

£7.00

Отстрани
SKU: N / A категории: , ,

Опис

Fido скокач џемпер Топ за кучиња PDF шиење на моделот

Sometimes your pup just wants to hang out in a cosy hoodie! Suitable for fleece fabrics and can be made with or without a hood.

Download comes complete with a colour tutorial.

 

Дополнителни информации

куче Големини

МАЛИ (1-6), СРЕДНИ (7-12), ГОЛЕМИ (13-18), 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

Купување на моделот е лесно!

  • Додадете производот во Вашата кошничка со кликнување на копчето "кошница"
  • Внесете ги Вашите податоци во Checkout
  • Кликнете на 'Продолжи кон PayPal копчето'
  • Влези за да го вашиот Paypal сметка или да изберете да превземете како гостин
  • Да се ​​направи исплата користење на склопот на метод на
  • ЗАВРШЕНО!

Откако вашата уплата е завршена, кој вообичаено трае само неколку секунди, ќе бидете пренасочени назад во Tailoress® каде што можете да ја видите вашата цел во мојот профил (ако веќе сте имале еден или избрал да ја направите на исходот). Од областа на вашиот профил можете да ја преземете вашите датотеки. По плаќањето ќе добиете е-мејл известување за да знаете вашата нарачка детали кратко време проследено со друг е-мејл содржи вашиот линк за преземање.

Paypal е безбеден и сигурен метод за купување преку интернет. Вие не треба Paypal сметка за купување од Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Sweater Top for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Sweater Top for Dogs PDF Sewing Pattern

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

ВАANTНА Безбедност на миленичиња:

Некои миленичиња уживаат да носат облека, а некои НЕ

НИКОГАШ НЕ принудувајте го вашето домашно милениче да носи облека ако не сака.

Индикациите вклучуваат:
Уши рамни
Опашка меѓу нозете
Бегајќи
Кукање / ржење

НИКОГАШ НЕ ОСТАВУВАЈТЕ ДОЛНИ ПЕРИОДИ ДОМАЛЕН МИЛЕНИЦА ДОДЕКА ОСВЕНИ ОБЛЕКА

Модел доаѓа како PDF документ на fullscale copyshop кои можат да се отпечатат на која било големина хартија, користејќи Adobe Reader за постер за печатење. Достапно прекинува излез страници А4. одделни страници А4 има страница броеви и ознаки, за да ви помогне да ги усогласат секоја страница правилно по печатење.

Ве молиме погледнете на инструкции за печатење за да дознаете како точно да се печати ја вашата шема за да се намалат.

PATTERN SETS

Small: големина Copyshop: 84cm x 39cm / страници А4: 8 / US letter: 8

Medium: големина Copyshop: 104см x 52см / страници А4: 12 / САД Писмо: 15

Large: големина Copyshop: 135cm x 64cm / страници А4: 20 / US letter: 24


мали димензии

SIZE 1: големина Copyshop: 55cm x 27cm / страници А4: 4/ САД Писмо: 6

SIZE 2: големина Copyshop: 58cm x 27cm / страници А4: 6 / САД Писмо: 6

SIZE 3: големина Copyshop: 63cm x 28cm / страници А4: 6 / САД Писмо: 6

SIZE 4: големина Copyshop: 67cm x 30cm / страници А4: 6 / САД Писмо: 6

SIZE 5: големина Copyshop: 72cm x 32cm / страници А4: 6 / САД Писмо: 8

SIZE 6: големина Copyshop: 78cm x 34cm / страници А4: 6 / САД Писмо: 8

средни големини

SIZE 7: големина Copyshop: 88cm x 39cm / страници А4: 8 / САД Писмо: 8

SIZE 8: големина Copyshop: 95x 37cm / страници А4: 8 / САД Писмо: 8

SIZE 9: големина Copyshop: 95cm x 46cm / страници А4: 8 / САД Писмо: 12

SIZE 10: големина Copyshop: 100cm x 45cm / страници А4: 12 / САД Писмо: 12

SIZE 11: големина Copyshop: 106cm x 50cm / страници А4: 12 / САД Писмо: 15

SIZE 12: големина Copyshop: 106cm x 53cm / страници А4: 12 / САД Писмо: 15

големи димензии

SIZE 13: големина Copyshop: 110cm x 57cm / страници А4: 12 / САД Писмо: 18

SIZE 14: големина Copyshop: 116cm x 58cm / страници А4: 15 / САД Писмо: 18

SIZE 15: големина Copyshop: 122cm x 58cm / страници А4: 15 / САД Писмо: 15

SIZE 16: големина Copyshop: 125x 62cm / страници А4: 20 / САД Писмо: 20

SIZE 17: големина Copyshop: 130x 62cm / страници А4: 20 / САД Писмо: 24

SIZE 18: големина Copyshop: 137cm x 66cm / страници А4: 20 / САД Писмо: 24

Ве молиме имајте во предвид дека сите преземања модел се на англиски јазик, Но можете да ја видите упатство тука во вашата избрана јазик со избирање на претпочитан јазик со кликнување “ПРЕВЕДУВАЈТЕ” во горниот десен агол на секоја страница и избирање на претпочитан јазик од паѓачкото мени.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Sweater Top for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Sweater Top for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Sweater Top for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Sweater Top for Dogs PDF Sewing Pattern

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

Осврти

Нема рецензии уште.

Биди прв што ќе прегледа „Fido скокач џемпер Топ за кучиња PDF шиење на моделот”


Костуми за капење

Прикажи нашата палета на модели костим за капење
акциите