Џаспер изолација за кучиња PDF шиење на моделот

(1 клиент преглед)

£6.80

Отстрани
SKU: 3044 категории: ,

Опис

Џаспер изолација за кучиња PDF шиење на моделот

A snug and smart collared jacket for your little pooch. Make him (or her) stand out from the crowd in this tailored-look jacket.

Make it from any non-stretch fabric such as wool, nylon, corduroy, or quilted fabric. You could use a softer lining such as a sherpa fleece for added comfort and warmth. If you are using two types of fabric, you will need approx. 50cm x 50cm fabric for lining and the same again for the outer garment fabric.

Download comes complete with a colour tutorial.

Дополнителни информации

куче Големини

МАЛИ (1-6), СРЕДНИ (7-12), ГОЛЕМИ (13-18), 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

Купување на моделот е лесно!

 • Додадете производот во Вашата кошничка со кликнување на копчето "кошница"
 • Внесете ги Вашите податоци во Checkout
 • Кликнете на 'Продолжи кон PayPal копчето'
 • Влези за да го вашиот Paypal сметка или да изберете да превземете како гостин
 • Да се ​​направи исплата користење на склопот на метод на
 • ЗАВРШЕНО!

Откако вашата уплата е завршена, кој вообичаено трае само неколку секунди, ќе бидете пренасочени назад во Tailoress® каде што можете да ја видите вашата цел во мојот профил (ако веќе сте имале еден или избрал да ја направите на исходот). Од областа на вашиот профил можете да ја преземете вашите датотеки. По плаќањето ќе добиете е-мејл известување за да знаете вашата нарачка детали кратко време проследено со друг е-мејл содржи вашиот линк за преземање.

Paypal е безбеден и сигурен метод за купување преку интернет. Вие не треба Paypal сметка за купување од Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasper Jacket for Dogs PDF Sewing Pattern

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

ВАANTНА Безбедност на миленичиња:

Некои миленичиња уживаат да носат облека, а некои НЕ

НИКОГАШ НЕ принудувајте го вашето домашно милениче да носи облека ако не сака.

Индикациите вклучуваат:
Уши рамни
Опашка меѓу нозете
Бегајќи
Кукање / ржење

НИКОГАШ НЕ ОСТАВУВАЈТЕ ДОЛНИ ПЕРИОДИ ДОМАЛЕН МИЛЕНИЦА ДОДЕКА ОСВЕНИ ОБЛЕКА

1 преглед за Џаспер изолација за кучиња PDF шиење на моделот

 1. Morag H. (проверат сопственикот)

  I love this pattern and I have bought the patterns in all 3 големини. The instructions are clear and easy to follow.

  Uploaded image(s):

  Image #1 from Morag H.
Add a review


Костуми за капење

Прикажи нашата палета на модели костим за капење
акциите