Jasra Tee за Dachshunds PDF шиење на моделот

£ 3.00£ 9.00

Отстрани
SKU: N / A категории: , ,

Опис

Jasra Tee за Dachshunds PDF шиење на моделот

Jasra Tee за Dachshunds PDF шиење на моделот

A comfy cosy tee made from jersey fabric. Available with a hood or without. Specially designed for dachshunds. May also fit other breeds with similar proportions.

Ве молиме погледнете на Jasra Tee Tutorial овде.

инструкции за печатење може да се најде тука.

 

Сите модели доаѓаат како целосна документи скала за да ви овозможи да се печати на различни големини на страници, како и А4 и САД писмо големина документи.

Секој симнување доаѓа со упатство со боја шеми или фотографии.

А 1.5cm додаток споеви се вклучени во сите шема парчиња, освен ако не е поинаку назначено.


Брзи линкови:

Дополнителни информации

Dachshund

ALL SIZES, EXTRA SMALL, ГОЛЕМИ, СРЕДНИ, МАЛИ, XX SMALL

Купување на моделот е лесно!

  • Додадете производот во Вашата кошничка со кликнување на копчето "кошница"
  • Внесете ги Вашите податоци во Checkout
  • Кликнете на 'Продолжи кон PayPal копчето'
  • Влези за да го вашиот Paypal сметка или да изберете да превземете како гостин
  • Да се ​​направи исплата користење на склопот на метод на
  • ЗАВРШЕНО!

Откако вашата уплата е завршена, кој вообичаено трае само неколку секунди, ќе бидете пренасочени назад во Tailoress® каде што можете да ја видите вашата цел во мојот профил (ако веќе сте имале еден или избрал да ја направите на исходот). Од областа на вашиот профил можете да ја преземете вашите датотеки. По плаќањето ќе добиете е-мејл известување за да знаете вашата нарачка детали кратко време проследено со друг е-мејл содржи вашиот линк за преземање.

Paypal е безбеден и сигурен метод за купување преку интернет. Вие не треба Paypal сметка за купување од Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Dachshunds PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Dachshunds PDF Sewing Pattern

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Dachshunds PDF Sewing Pattern

Модел доаѓа како PDF документ на fullscale copyshop кои можат да се отпечатат на која било големина хартија, користејќи Adobe Reader за постер за печатење. Достапно прекинува кон А4 и САД писмо со големина страници. На одделни страници имаат страница броеви и ознаки, за да ви помогне да ги усогласат секоја страница правилно по печатење.

Ве молиме погледнете на инструкции за печатење за да дознаете како точно да се печати ја вашата шема за да се намалат.

SIZE XXS: големина Copyshop: 76cm x 31cm / А4 страници: 6 / САД Писмо: 6

SIZE XS: големина Copyshop: 75x 37cm / А4 страници: 6 / САД Писмо: 6

SIZE S: големина Copyshop: 83cm x 36cm / А4 страници: 8 / САД Писмо: 8

SIZE M: големина Copyshop: 87cm x 38cm / А4 страници: 8 / САД Писмо: 8

SIZE L: големина Copyshop: 90cm x 39cm / А4 страници: 8 / САД Писмо: 8

Ве молиме имајте во предвид дека сите преземања модел се на англиски јазик, Но можете да ја видите упатство тука во вашата избрана јазик со избирање на претпочитан јазик со кликнување “ПРЕВЕДУВАЈТЕ” во горниот десен агол на секоја страница и избирање на претпочитан јазик од паѓачкото мени.

Осврти

Нема рецензии уште.

Само најавени корисници кои купиле овој производ може да ја напушти преглед.Костуми за капење

Прикажи нашата палета на модели костим за капење
Shares