Џеси Калци PDF шиење на моделот

Оценето 5.00 надвор од 5 базирано на 1 оценка
(1 клиент преглед)

£ 2.53

Ова е навистина едноставен модел. Двете нозе се намали од едно парче ткаенина со само во внатрешноста на нозете и препоните цвест да шие. Постои дури и без појас! Што е создадена од тркалање надолу на врвот на хеланки.

Треба хеланки во брзање? Ова е deifinitely вашата шема!

Опис

Основните вештини потребни:

 • цик-цак бод

Опис на моделот:

Џеси хеланки

Кој не го сака хеланки? Тие се секогаш удобно и да си одат со ништо! Сега можете да ги изберете било кој начин сакате да се! Толку долго како ткаенина е еластичен можете да ја претвори во нов пар хеланки.

Ова е навистина едноставен модел. Двете нозе се намали од едно парче ткаенина со само во внатрешноста на нозете и препоните цвест да шие. Постои дури и без појас! Што е создадена од тркалање надолу на врвот на хеланки.

Треба хеланки во брзање? Ова е дефинитивно вашиот модел!

Ќе добиете една целосна големина copyshop PDF и 20 страница А4 PDF подготвени за дома печатење. Заедно со моделот доаѓа туториал.

Определувањето на големината / Завршени Мерењата:

 • Велика Британија големини 4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16 / 18

материјали:

 • химикалка игла за шиење
 • Тема
 • прибл. 1m 25mm широк еластична
 • 1.2m водат ткаенина

Купување на моделот е лесно!

 • Додадете производот во Вашата кошничка со кликнување на копчето "кошница"
 • Внесете ги Вашите податоци во Checkout
 • Кликнете на 'Продолжи кон PayPal копчето'
 • Влези за да го вашиот Paypal сметка или да изберете да превземете како гостин
 • Да се ​​направи исплата користење на склопот на метод на
 • ЗАВРШЕНО!

Откако вашата уплата е завршена, кој вообичаено трае само неколку секунди, ќе бидете пренасочени назад во Tailoress® каде што можете да ја видите вашата цел во мојот профил (ако веќе сте имале еден или избрал да ја направите на исходот). Од областа на вашиот профил можете да ја преземете вашите датотеки. По плаќањето ќе добиете е-мејл известување за да знаете вашата нарачка детали кратко време проследено со друг е-мејл содржи вашиот линк за преземање.

Paypal е безбеден и сигурен метод за купување преку интернет. Вие не треба Paypal сметка за купување од Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessie Leggings PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessie Leggings PDF Sewing Pattern

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

Модел доаѓа како PDF документ на fullscale copyshop кои можат да се отпечатат на која било големина хартија, користејќи Adobe Reader за постер за печатење. Достапно прекинува излез страници А4. одделни страници А4 има страница броеви и ознаки, за да ви помогне да ги усогласат секоја страница правилно по печатење.

Ве молиме погледнете на инструкции за печатење за да дознаете како точно да се печати ја вашата шема за да се намалат.

големина Copyshop: 70cm x 115cm
страници А4: 20

Ве молиме имајте во предвид дека сите преземања модел се на англиски јазик, Но можете да ја видите упатство тука во вашата избрана јазик со избирање на претпочитан јазик со кликнување “ПРЕВЕДУВАЈТЕ” во горниот десен агол на секоја страница и избирање на претпочитан јазик од паѓачкото мени.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessie Leggings PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessie Leggings PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessie Leggings PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessie Leggings PDF Sewing Pattern

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

1 преглед за Џеси Калци PDF шиење на моделот

 1. Оценето 5 надвор од 5

  Марсела (проверат сопственикот)

  Доби модел навистина брзо по нарачка и љубов колку е лесно е да се направи на овие хеланки.

Само најавени корисници кои купиле овој производ може да ја напушти преглед.Костуми за капење

Прикажи нашата палета на модели костим за капење
Shares