Сабрина Бански PDF шиење на моделот

£ 5.52

Сабрина Бански PDF шиење на моделот

Сабрина Бански PDF шиење на моделот е елегантен отворен поддржани костим за капење кој изгледа одлично направени во различни бои и мотиви. центар пред се врзуваат собира бикини врвот и врски како оглавник вратот. Костим за капење, се состои од два поддршка пред врски и назад вратоврска за максимална удобност.

Овој костим за капење е целосно реверзибилна како и сите шевовите се сокриени, па ги искористат предностите и изберете некои големи ткаенини за вашиот нов костим за капење, кој е две во едно!

Опис

Сабрина Бански PDF шиење на моделот

Сабрина Бански PDF шиење на моделот

Сабрина Бански PDF шиење на моделот е елегантен отворен поддржани костим за капење кој изгледа одлично направени во различни бои и мотиви. центар пред се врзуваат собира бикини врвот и врски како оглавник вратот. Костим за капење, се состои од два поддршка пред врски и назад вратоврска за максимална удобност.

Овој костим за капење е целосно реверзибилна како и сите шевовите се сокриени, па ги искористат предностите и изберете некои големи ткаенини за вашиот нов костим за капење, кој е две во едно!

Достапни во големини: 4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16 / 18

Ве молиме погледнете на SABRINA костим за капење Почетен курс тука или кликнете на табулаторот подолу за да го отворите на оваа страница.

инструкции за печатење може да се најде тука

Сите модели доаѓаат како целосна документи скала за да ви овозможи да се печати на различни големини на страници, како и А4 и САД писмо големина документи.

Секој симнување доаѓа со упатство со боја шеми или фотографии. Можете да преземете вашиот модел неограничен износ на времето директно од областа на вашата сметка или преку вашите специфични линк за преземање испратен преку електронска пошта. Зачувај датотеки директно на вашиот компјутер за понатамошна употреба.

А 1.5cm додаток споеви се вклучени во сите шема парчиња, освен ако не е поинаку назначено.


Брзи линкови:

Купување на моделот е лесно!

  • Додадете производот во Вашата кошничка со кликнување на копчето "кошница"
  • Внесете ги Вашите податоци во Checkout
  • Кликнете на 'Продолжи кон PayPal копчето'
  • Влези за да го вашиот Paypal сметка или да изберете да превземете како гостин
  • Да се ​​направи исплата користење на склопот на метод на
  • ЗАВРШЕНО!

Откако вашата уплата е завршена, кој вообичаено трае само неколку секунди, ќе бидете пренасочени назад во Tailoress® каде што можете да ја видите вашата цел во мојот профил (ако веќе сте имале еден или избрал да ја направите на исходот). Од областа на вашиот профил можете да ја преземете вашите датотеки. По плаќањето ќе добиете е-мејл известување за да знаете вашата нарачка детали кратко време проследено со друг е-мејл содржи вашиот линк за преземање.

Paypal е безбеден и сигурен метод за купување преку интернет. Вие не треба Paypal сметка за купување од Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Sabrina Swimsuit PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Sabrina Swimsuit PDF Sewing Pattern

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

Модел доаѓа како PDF документ на fullscale copyshop кои можат да се отпечатат на која било големина хартија, користејќи Adobe Reader за постер за печатење. Достапно прекинува кон А4 и САД писмо со големина страници. На одделни страници имаат страница броеви и ознаки, за да ви помогне да ги усогласат секоја страница правилно по печатење.

Ве молиме погледнете на инструкции за печатење за да дознаете како точно да се печати ја вашата шема за да се намалат.

големина Copyshop: 136cm x 45cm / А4 страници: 15 / САД Писмо: 18

Ве молиме имајте во предвид дека сите преземања модел се на англиски јазик, Но можете да ја видите упатство тука во вашата избрана јазик со избирање на претпочитан јазик со кликнување “ПРЕВЕДУВАЈТЕ” во горниот десен агол на секоја страница и избирање на претпочитан јазик од паѓачкото мени.

Сабрина Бански Почетен курс

Сабрина Бански Почетен курс

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Sabrina Swimsuit Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Sabrina Swimsuit Tutorial

Сликите се достапни симнување на модел.

1.5додаток cm споеви вклучени
Исечете ги сите парчиња. Се постават два предни парчиња десната страна заедно. Леј фалтата парче на врвот и се редат. PIN на еластична на страна цвест надоместоци на ногата и аголни како што е прикажано на сликата. Бод користење на цик-цак бод. Намали во близина на додаток споеви за еластичната.

Користете цик-цак бод или други се водат бод текот на овој проект. Исто така се обезбеди да се користи игла химикалка дрес машина.

Се постават два назад парчиња десната страна заедно. Пин еластична да цвест надоместоци кривата грбот и нозете.

Бод и трим како порано.

Создаде ПРЕД Тај јамки за предниот дел на костим за капење со шевове до должината на секое парче и да се сврти на десната страна од. Се сече на половина.

Тие ќе се здипли на половина, прикривање на жица и се става меѓу надоместоци на жица за предниот дел на костим за капење на вметнување точка Тај Loops.

Повторете го истото за НАЗАД Тај Loops.

Креирање на врски со следење на Тај & Почетен курс за на рака.

Се постават две Бикини парчиња десната страна заедно. Вметнете ја е повлечен FRONT TIE јамки во горниот додаток споеви, сурова рабовите покажува.

Вметнете ја BACK Тај јамки во центарот назад цвест надоместоци.

Пин еластична по должината на горниот слој на додаток на бикини од центарот назад до центарот назад. Бод Тај јамки и еластична во место.

Бод долниот слој додаток до стрелката означени на парче модел.

Трим додатоци споеви (со исклучок на распара дел од долниот слој додаток).

Со предниот ПОГРЕШНО СТРАНИ надвор и задниот десната страна од, внесете назад во помеѓу предните слоеви, така што десната страна се соочуваат на предната и задната парчиња.

Усогласување на страна шевовите. Игла и конец.

Одговара додаток на препоните цвест од еден слој на предниот дел со своите појавување на слој на задната.

Игла и конец.

Свртете костим за капење десната страна надвор преку отворени препоните цвест.

Превртуваат на предната додаток споеви на преостанатите отворени препоните цвест и игла врз надоместокот за НАЗАД препоните цвест. Бод со помош на пенкало игла и падна бод.

 

Натпреварот еден од пониските цвест надоместоци на бикини со соодветните горниот додаток споеви од главните костим за капење.

Игла и бод до маркери се прикажани на парчиња модел.

Усогласување на останатите суровини горниот раб на костим за капење со Бикини.

Пати под додаток на споеви на преостанатите додаток на горниот костим за капење споеви и прикрие додаток споеви на бикини и претходно зашиени костим за капење додаток споеви помеѓу нив.

На местото каде што на костим за капење ги исполнува Бикини, додаток споеви на Бикини ќе треба да се нежно се протегала да се свитка надолу (тоа е преклопена до точка на митингот, но мора да се свитка надолу треба да се вметнат во главниот костим за капење).

Пински во место, тогаш топ-бод користење на цик-цак бод низ целата должина на долниот Бикини. На сретне точки на бикини и главниот костим за капење, кривата на топ-шевове до главна костим за капење, а потоа се врати уште еднаш да се заврши.

Ве молиме погледнете на сликата за да ја видите кривата на врвот шиење.

 

Вметнете ја врски како што е прикажано.

На предната Тај ќе врзува околу криви отвор во средината од Бикини.

 

Преземете Сабрина Бански PDF шиење моделот овде

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Sabrina Swimsuit PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Sabrina Swimsuit PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Sabrina Swimsuit PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Sabrina Swimsuit PDF Sewing Pattern

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

Осврти

Нема рецензии уште.

Само најавени корисници кои купиле овој производ може да ја напушти преглед.Костуми за капење

Прикажи нашата палета на модели костим за капење
Shares