Тоби Џерси Raglan ракав скокач за кучиња PDF шиење на моделот

£ 5.40

Отстрани
SKU: 2785 категории: ,

Опис

Тоби Џерси Raglan ракав скокач за кучиња PDF шиење на моделот

Create a cute jumper for your furry friend! Featuring raglan sleeves and made from stretch jersey, this jumper is easy and comfortable to get on and off your pet. Choose to create with a hood or without. The hem, sleeves and neckline are finished with a jersey cuff for comfort and style.

Download comes complete with a colour tutorial and the pattern in sizes 1-18.

Дополнителни информации

куче Големини

МАЛИ (1-6), СРЕДНИ (7-12), ГОЛЕМИ (13-18), 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

Купување на моделот е лесно!

  • Додадете производот во Вашата кошничка со кликнување на копчето "кошница"
  • Внесете ги Вашите податоци во Checkout
  • Кликнете на 'Продолжи кон PayPal копчето'
  • Влези за да го вашиот Paypal сметка или да изберете да превземете како гостин
  • Да се ​​направи исплата користење на склопот на метод на
  • ЗАВРШЕНО!

Откако вашата уплата е завршена, кој вообичаено трае само неколку секунди, ќе бидете пренасочени назад во Tailoress® каде што можете да ја видите вашата цел во мојот профил (ако веќе сте имале еден или избрал да ја направите на исходот). Од областа на вашиот профил можете да ја преземете вашите датотеки. По плаќањето ќе добиете е-мејл известување за да знаете вашата нарачка детали кратко време проследено со друг е-мејл содржи вашиот линк за преземање.

Paypal е безбеден и сигурен метод за купување преку интернет. Вие не треба Paypal сметка за купување од Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Toby Jersey Raglan Sleeve Jumper for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Toby Jersey Raglan Sleeve Jumper for Dogs PDF Sewing Pattern

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

IMPORTANT PET SAFETY:

Some pets enjoy wearing clothes and some DON’T

NEVER FORCE your pet to wear clothes if they don’t want to.

Indications include:
Ears flat
Tail between legs
Running away
Whimpers/growls

NEVER LEAVE A PET ALONE FOR LONG PERIODS WHILE WEARING CLOTHES

Модел доаѓа како PDF документ на fullscale copyshop кои можат да се отпечатат на која било големина хартија, користејќи Adobe Reader за постер за печатење. Достапно прекинува излез страници А4. одделни страници А4 има страница броеви и ознаки, за да ви помогне да ги усогласат секоја страница правилно по печатење.

Ве молиме погледнете на инструкции за печатење за да дознаете како точно да се печати ја вашата шема за да се намалат.

PATTERN SETS

Small: страници А4: 8 / US letter: 10 / големина Copyshop: 104cm x 35cm

Medium: страници А4: 18 / US letter: 18 / големина Copyshop: 145cm x 48cm

Large: страници А4: 28 / US letter: 32 / големина Copyshop: 185cm x 64cm


мали димензии

големина 1: страници А4: 6 / US letter: 6 / големина Copyshop: 64cm x 25cm

големина 2: страници А4: 6 / US letter: 6 / големина Copyshop: 74cm x 24cm

големина 3: страници А4: 6 / US letter: 8 / големина Copyshop: 79cm x 27cm

големина 4: страници А4: 8 / US letter: 8 / големина Copyshop: 85cm x 28cm

големина 5: страници А4: 8 / US letter: 8 / големина Copyshop: 91cm x 30cm

големина 6: страници А4: 8 / US letter: 8 / големина Copyshop: 97cm x 32cm


средни големини

големина 7: страници А4: 8 / US letter: 10 / големина Copyshop: 104cm x 35cm

големина 8: Copyshop Големина: 118x 37cm / страници А4: 10 / САД Писмо: 10

големина 9: Copyshop Големина: 122x 37cm / страници А4: 10 / САД Писмо: 10

големина 10: Copyshop Големина: 128cm x 40cm / страници А4: 15 / САД Писмо: 18

големина 11: Copyshop Големина: 131x 42cm / страници А4: 15 / САД Писмо: 18

големина 12: Copyshop Големина: 133cm x 45cm / страници А4: 15 / САД Писмо: 18


големи димензии

големина 13: Copyshop Големина: 143cm x 46cm / страници А4: 18 / САД Писмо: 18

големина 14: Copyshop Големина: 159cm x 49m/ A4 pages: 18 / САД Писмо: 21

големина 15: Copyshop Големина: 158см x 52см / страници А4: 18 / САД Писмо: 21

големина 16: Copyshop Големина: 172cm x 53cm / страници А4: 21 / САД Писмо: 21

големина 17: Copyshop Големина: 170cm x 55cm / страници А4: 21 / САД Писмо: 21

големина 18: Copyshop Големина: 179cm x 59cm / страници А4: 21 / САД Писмо: 21

Ве молиме имајте во предвид дека сите преземања модел се на англиски јазик, Но можете да ја видите упатство тука во вашата избрана јазик со избирање на претпочитан јазик со кликнување “ПРЕВЕДУВАЈТЕ” во горниот десен агол на секоја страница и избирање на претпочитан јазик од паѓачкото мени.

[приказ мислења id =”2863″ post_type =”вежби” include_content =”вистински” омотот =”div”]

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Toby Jersey Raglan Sleeve Jumper for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Toby Jersey Raglan Sleeve Jumper for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Toby Jersey Raglan Sleeve Jumper for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Toby Jersey Raglan Sleeve Jumper for Dogs PDF Sewing Pattern

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувај

ЗачувајЗачувајЗачувајЗачувај

Осврти

Нема рецензии уште.

Само најавени корисници кои купиле овој производ може да ја напушти преглед.Костуми за капење

Прикажи нашата палета на модели костим за капење
акциите