Timmy Gilet за кучиња PDF шиење на моделот

(1 клиент преглед)

£6.00

Отстрани
SKU: 3062 категории: ,

Опис

Timmy Gilet за кучиња PDF шиење на моделот

Make a cosy gilet for your favourite pet! Choose to make with a collar or a hood.

Make it from any non-stretch fabric such as wool, nylon, corduroy, or quilted fabric. You could use a softer lining such as a sherpa fleece for added comfort and warmth.

Download comes complete with a colour tutorial and the pattern in size 4 for small dogs.

Дополнителни информации

куче Големини

МАЛИ (1-6), СРЕДНИ (7-12), ГОЛЕМИ (13-18), 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

Модел доаѓа како PDF документ на fullscale copyshop кои можат да се отпечатат на која било големина хартија, користејќи Adobe Reader за постер за печатење. Достапно прекинува излез страници А4. одделни страници А4 има страница броеви и ознаки, за да ви помогне да ги усогласат секоја страница правилно по печатење.

Ве молиме погледнете на инструкции за печатење за да дознаете како точно да се печати ја вашата шема за да се намалат.

МАЛИ:
FRONT and BACK: големина Copyshop: 36cm x 46cm / страници А4: 4 / САД Писмо: 4
HOOD COLLAR FRONT STAND: 29x 37cm / страници А4: 4 / САД Писмо: 4

СРЕДНИ:
FRONT and BACK: големина Copyshop: 50cm x 70 см / страници А4: 9 / САД Писмо: 9
HOOD COLLAR FRONT STAND: 42cmx46cm / страници А4: 9 / САД Писмо: 9

ГОЛЕМИ:
FRONT and BACK: големина Copyshop: 60cm x 84cm / страници А4: 16 / САД Писмо: 12
HOOD COLLAR FRONT STAND: големина Copyshop: 52cm x 58cm / страници А4: 9 / САД Писмо: 9

Ве молиме имајте во предвид дека сите преземања модел се на англиски јазик, Но можете да ја видите упатство тука во вашата избрана јазик со избирање на претпочитан јазик со кликнување “ПРЕВЕДУВАЈТЕ” во горниот десен агол на секоја страница и избирање на претпочитан јазик од паѓачкото мени.

1 преглед за Timmy Gilet за кучиња PDF шиење на моделот

5.0
Based on 1 review
5 ѕвезди
100
100%
4 ѕвезди
0%
3 ѕвезди
0%
2 ѕвезди
0%
1 ѕвезда
0%

Customer Images

Image #1 from Dagmar
Image #2 from Dagmar
Image #3 from Dagmar
Image #1 from Dagmar

Dagmar

Thank you for this Great pattern! I never thought i coud sew something like that!

Image #2 from Dagmar

Dagmar

Thank you for this Great pattern! I never thought i coud sew something like that!

Image #3 from Dagmar

Dagmar

Thank you for this Great pattern! I never thought i coud sew something like that!

Image #1 from Dagmar
Image #2 from Dagmar
Image #3 from Dagmar
 1. Dagmar (проверат сопственикот)

  Thank you for this Great pattern! I never thought i coud sew something like that!

  Uploaded image(s):

  Image #1 from Dagmar
  Image #2 from Dagmar
  Image #3 from Dagmar
Add a review

CancelКостуми за капење

Прикажи нашата палета на модели костим за капење
акциите