Batanije Safari Foshnja 1 PDF Sewing Pattern

£4.83

Përshkrim

batanije fëmijë 1 PDF Sewing Pattern

Aftësitë themelore nevojshme:

straight stitch on a sewing machine
blanket stitch or other applique stitch
shtypur
model Përshkrimi:

This is the first blanket of the safari theme that I made for my South African cousins baby boy.

Materiale:

1/2m fabric per colour for main design
4x 79cm x 10cm fabric for top and bottom borders
4x 9cm x 9cm fabric squares for corners
4x 114cm x 10cm fabric for side borders
76cm x 114cm piece of fabric for the reverse side
90cm x 125cm piece of wadding
scraps of fabric for applique and horizon/sun details
fije

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar në faqe A4. Faqet e veçanta A4 kanë numrat e faqeve dhe shënuesit të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

madhësia Copyshop: 30cm x 183cm / faqe A4: 14 / SHBA Letter: 14

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur “PERKTHE” në të drejtën e sipërme të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar.

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Be the first to review “Batanije Safari Foshnja 1 PDF Sewing Pattern”


swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet