Barbara Tunikë PDF Sewing Pattern

£ 4.95

Bëni një tunikë rreshtuan plotësisht shfaqur një prapa të hapur. Të përshtatshme për jo-pëlhurave shtrirje të tilla si pambuku ose byrynxhyk.

In stock

SKU: BaTuPDSePa Temat: , Tags: , , ,

Përshkrim

Bëni një tunikë rreshtuan plotësisht shfaqur një prapa të hapur. Të përshtatshme për jo-pëlhurave shtrirje të tilla si pambuku ose byrynxhyk. The tunic reaches just above the knees and has an easy fit style.

Patterns comes in UK sizes 4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16 / 18. Please view grafiku sizing to check your fit.

Pattern is available as a full copyshop PDF and as a PDF split onto A4 for ease of homeprinting.

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar në faqe A4. Faqet e veçanta A4 kanë numrat e faqeve dhe shënuesit të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

madhësia Copyshop: 130cm x 103cm / faqe A4: 28 / SHBA Letter: 28

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur “PERKTHE” në të drejtën e sipërme të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar.

Barbara Tunikë Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic TutorialPrerë nga të gjitha pjesët e model përfshirë interfacing dhe rreshtim (ndiqni Line Rreshtim Gjatësia në copa model).

prapa dhe front interfacing në anën e gabuar të pjesëve kryesore përkatëse veshje.

Nëse jeni duke përdorur hekur-në interfacing ju tani mund hekuri atë në. Nëse jeni duke përdorur qep-në shumëllojshmëri thjesht pin në vend.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic Tutorial

Lay prapa dhe front copë drejta anët së bashku.

Pin dhe thur seams sup.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic Tutorial

Hand qep një gjatësi prej përafërsisht drejtë thur. 1.3mm në ndihmë damar. Qep një rresht rreth 5mm nga e para. Mos nyjë as skajet.

Sigurt dy titujt e një fund në një shifër prej tetë rreth një gjilpërë me kokë. Butësisht të mbledhur temat nga butësisht duke tërhequr mbi temat e palidhur nga fund të tjera.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic Tutorial

Pin RS mëngë së bashku me veshje kryesore përgjatë armscye.

Pin skajet parë pastaj në qendër të damar sup. Butësisht lehtësuar kokën mbledhur mëngë të përshtaten mes shenjave lehtësi off bust. Mblidhni më shumë nëse është e nevojshme.

Pin në vend dhe thur ndihmë shtresë, sigurimin e të thur mes sewn mbledhur linjat thur dy të dorës.

Hiq handstitches.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic Tutorial

Me RS veshje bashku, Pin dhe thur nga pranga mëngë deri në buzë të ulët veshje.

Përsëriteni nga Hapi 2 – hap 5 për pjesë të rreshtim.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic Tutorial

Vendin rreshtim brenda RS kryesore veshje bashku.

Thur së bashku neckline, nga mbrapa rreth para dhe përgjatë pjesën e prapme përsëri.

Video dhe trim shtesat shtresë.

Stitch nga buzë e poshtme të pasme neckline dhe rreth seamline hapur mbrapa. prerë përsëritur dhe zvogëlimin e ndihmat shtresë për shtesave damar hapjes mbrapa.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic Tutorial

Kthejeni veshje RS jashtë në mënyrë që seams janë të fshehura brenda. Shtypni neckline dhe të hapur prapa seams.

Kthejeni veshje brenda jashtë në mënyrë rreshtim po përballet me ju.

Kthehet mbi lejimin pranga shtresë dhe shtypni.

Turn over the cuff at the Cuff Foldline shown on the pattern and press.

Top syth përafërsisht. 3cm nga buzë pranga.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic Tutorial

Për të përfunduar prapa neckline, dele ndihmë shtresë e një gjysmë brenda dhe shtypni.

Futur në ndihmë tjetër anë shtresë në të, dhe të lartë thur përafërsisht. 5mm nga foldline.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic TutorialThe Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic Tutorial

Për të përfunduar qendër mbrapa shtresë, ndarë rreshtim nga pëlhurë kryesore veshje nga pika më e ulët e mbrapa v-formë të hapur.

Pin dhe thur nga buzën e rreshtim të gjithë rrugën deri në buzën e pëlhurës kryesore veshje.

Vallëzuese lejimin damar në pikën e kryqëzimit në mes të rreshtim dhe veshje kryesore.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic Tutorial

Krijo një hem mbështjellë në rreshtim dhe veshje kryesore. Dele 75mm hem mbrapa, pastaj dele kthyer edhe një herë 75mm për të fshehur buzë të para. Hem thur me dorë ose qep në makinë për të siguruar. shtyp.

 

Blerje Barbara Tunikë PDF Sewing Pattern këtu

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Barbara Tunic PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

regjistrohen vetëm në klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përmbledhje.
swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet