Caitlyn dollakë PDF Sewing Pattern

£ 2.53

Caitlyn dollakë

Madhe për të bërë dollakë ngushtë përshtatshëm për të përditshme / sportwear apo edhe pizhame! Ata të shfaqë një rrip mesi dhe pranga në këmbë.

Përshkrim

Caitlyn dollakë

Great for making close fitting hip-height leggings for everyday/sportwear or even pyjamas! Ata të shfaqë një rrip mesi dhe pranga në këmbë.

Në dispozicion në madhësi në Mbretërinë e Bashkuar: 4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16 / 18

Ju lutem shikoni sizing chart to determine the correct size.

Printing options:

madhësia Copyshop: 125cm x 75cm

faqe A4: 20

SHBA LETËR: 20

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Caitlyn Leggings PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Caitlyn Leggings PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar në faqe A4. Faqet e veçanta A4 kanë numrat e faqeve dhe shënuesit të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

madhësia Copyshop: 125cm x 75cm

faqe A4: 20

SHBA LETËR: 20

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur “PERKTHE” në të drejtën e sipërme të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar.

Caitlyn dollakë Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Caitlyn Leggings Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Caitlyn Leggings Tutorial

Prerë nga të gjitha pjesët e model.

Lay front on prapa Anët e drejtë së bashku.

Pin and stitch the side seams together using zig-zag stitch.

Finish the seams using an overlocker or zig-zag stitch.

Repeat for other leg.

Turn both legs Wrong Sides out.

Insert one leg into the other and match the crotch seams.

Pin the length of the crotch.

Stitch and finish the seam as before.

Cut a length of elastic for your chosen size.

SIZE LENGTH
4 57cm
6 59cm
8 61cm
10 65cm
12 69cm
14 73cm
16 77cm
18 81cm

Lay the ends of the elastic one on top of the other and stitch to create a continuous loop.

dele rrip mesi dhe Cuff pieces in half RS together. Pin and stitch the seam allowance using zig-zag stitch.

Me rrip mesi folded in half lengthways (as shown on the pattern piece), place the elastic inside.

Pin evenly around the waist of the leggings RS together.

Thur me Zig-Zag syth.

Finish the seam allowance.

Me Cuff pieces folded in half lengthways, pin evenly around the leg ends RS together.

Thur me Zig-Zag syth.

Finish the seam allowance.

dele rrip mesi dhe Cuffs RS nga.

You may like to top-stitch close to the Cuffs dhe rrip mesi with zig-zag stitch.

Blerje Caitlyn dollakë PDF Sewing Pattern këtu

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Caitlyn Leggings PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Caitlyn Leggings PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Caitlyn Leggings PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Caitlyn Leggings PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

regjistrohen vetëm në klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përmbledhje.swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet