Christina Tunikë PDF Sewing Pattern

£ 4.95

SKU: 2552 Temat: , ,

Përshkrim

Shumë të ngjashme me Barbara Tunikë without the open back. An easy fitting tunic that sweeps the hips and features a straight cut neckline that elongates the shoulders.

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar në faqe A4. Faqet e veçanta A4 kanë numrat e faqeve dhe shënuesit të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

madhësia Copyshop: 130cm x 103cm
faqe A4: 28

SHBA LETËR: 28

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar duke klikuar “PERKTHE” në krye të drejtë të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar nga drop down menu.

Christina Tunikë Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic Tutorial

Prerë nga të gjitha pjesët e model përfshirë interfacing dhe rreshtim (ndiqni Line Rreshtim Gjatësia në copa model).

Vë mbrapa dhe Frontin interfacing mbi anën e gabuar të pjesëve kryesore përkatëse veshje.

Nëse jeni duke përdorur hekur-në interfacing ju tani mund hekuri atë në. Nëse jeni duke përdorur qep-në shumëllojshmëri thjesht pin në vend.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic Tutorial

Vë mbrapa dhe copa frontin e djathtë Sides bashku.

Pin dhe thur seams sup.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic Tutorial

Hand qep një gjatësi prej përafërsisht drejtë thur. 1.3cm into the seam allowance. Sew another row approx 5mm out from the first. Mos nyjë as skajet.

Sigurt dy titujt e një fund në një shifër prej tetë rreth një gjilpërë me kokë. Butësisht të mbledhur temat nga butësisht duke tërhequr mbi temat e palidhur nga fund të tjera.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic Tutorial

Pin RS mëngë së bashku me veshje kryesore përgjatë armscye.

Pin skajet parë pastaj në qendër të damar sup. Butësisht lehtësuar kokën mbledhur mëngë të përshtaten mes shenjave lehtësi off bust. Mblidhni më shumë nëse është e nevojshme.

Pin në vend dhe thur ndihmë shtresë, sigurimin e të thur mes sewn mbledhur linjat thur dy të dorës.

Hiq handstitches.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic Tutorial

Me RS veshje bashku, Pin dhe thur nga pranga mëngë deri në buzë të ulët veshje.

Përsëriteni nga Hapi 2 – hap 5 për pjesë të rreshtim.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic Tutorial

Vendin rreshtim brenda RS kryesore veshje bashku.

Thur së bashku neckline, nga mbrapa rreth para dhe përgjatë pjesën e prapme përsëri.

Video dhe trim shtesat shtresë.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic Tutorial

Kthejeni veshje RS jashtë në mënyrë që seams janë të fshehura brenda.

Kthejeni veshje brenda jashtë në mënyrë rreshtim po përballet me ju.

Kthehet mbi lejimin pranga shtresë dhe shtypni.

Kthejeni gjatë pranga në pranga Foldline treguar në modelin dhe të shtypit.

Top syth përafërsisht. 3cm nga buzë pranga.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic Tutorial

Turn the garment RIGHT SIDES out and press the neckline.

Top stitch close to the neckline to strengthen and secure the seam.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic Tutorial

Krijo një hem mbështjellë në rreshtim dhe veshje kryesore. Dele cepin mbrapa 0.75mm, pastaj dele prapa një herë më shumë për të fshehur 0.75mm buzë të papërpunuara. Hem thur me dorë ose qep në makinë për të siguruar. shtyp.

Purchase the Christina Tunic Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Christina Tunic PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

regjistrohen vetëm në klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përmbledhje.swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet