Tank Ellie Easy-Fit & Pri Top PDF Sewing Pattern

£ 3.45

Kjo është një mandat katër-në-një model. Krijo ose një top të shkurtër të lehtë për montim kulture apo të lartë të plotë tank me shiritat apo vrapues prapa.

Të përshtatshme për triko pëlhura.

SKU: ElEaFiTaCrToPDSePa Temat: , Tags: , , , , ,

Përshkrim

Tank Ellie Easy-Fit & Pri Top PDF Sewing Pattern

Kjo është një mandat katër-në-një model. Krijo ose një top të shkurtër të lehtë për montim kulture apo të lartë të plotë tank me shiritat apo vrapues prapa.

Të përshtatshme për triko pëlhura.

Pattern comes complete with tutorials for Ellie Top 1 (racer back) and Ellie Top 2 (straps). Printing instructions are also included as well as size chart.

Në dispozicion në madhësi në Mbretërinë e Bashkuar 4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16 / 18

ELLIE CROP TOP 1
madhësia Copyshop: 58cm x 54cm / faqe A4: 6 / SHBA Letter: 9

ELLIE TANK TOP 1
madhësia Copyshop: 135cm x 34cm / faqe A4: 10 / SHBA Letter: 12

ELLIE CROP TOP 2
madhësia Copyshop: 70cm x 55cm / faqe A4: 8 / SHBA Letter: 12

ELLIE TANK TOP 2
madhësia Copyshop: 125cm x 40cm / faqe A4: 15 / SHBA Letter: 10

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Ellie Easy-Fit Tank & Crop Top PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Ellie Easy-Fit Tank & Crop Top PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar mbi A4 dhe letër US mesme ngjashme. Faqet e veçanta kanë numrat e faqeve dhe shënuesit për të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

ELLIE CROP TOP 1
madhësia Copyshop: 55cm x 54cm / faqe A4: 6 / SHBA Letter: 9

ELLIE TANK TOP 1
madhësia Copyshop: 142.5cm x 31cm / faqe A4: 12 / SHBA Letter: 12

ELLIE CROP TOP 2
madhësia Copyshop: 61cm x 51cm / faqe A4: 8 / SHBA Letter: 8

ELLIE TANK TOP 2
madhësia Copyshop: 122cm x 38cm / faqe A4: 10 / SHBA Letter: 10

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur “PERKTHE” në të drejtën e sipërme të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar.

Ellie Tank & Pri Top 1 punë praktike
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Ellie Tank & Crop Top 1 Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Ellie Tank & Crop Top 1 Tutorial

Cut out all pattern pieces and mark ease points on side seams.

Complete the shoulder and side seams with a french seam:

Lay front dhe prapa pieces Wrong Sides together.

Pin the side seams ensuring to ease front onto back. Pin the shoulder seams also. Stitch a 5mm seam allowance.

Press the seam allowances flat to one side.

pastaj, turn Right Sides out and press the seams flat together.

With the garment WS out, stitch a 1cm seam allowance to conceal the previous 5mm.

seams shtyp e hapur për të përfunduar.

Notch the seam allowance at the top and bottom of the side seam and shoulder seams. This will allow for easy turning of the hems and will help them lay flat.

Using the guidelines along the neckline and arm, fold the seam allowance in half, then in half again towards the WS of the garment.

Pin in place then topstitch using zig-zag approximately 6mm from the garment edge.

Fold the hem over towards the WS 7.5mm, then fold over another 7.5mm to complete the seam allowance. Top stitch using zig-zag approximately 6mm from the garment edge to finish.

Press all seams.

Blerje Ellie Tank & Pri Top PDF Sewing Pattern këtu


Ellie Tank & Pri Top 2 punë praktike
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Ellie Tank & Crop Top 2 Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Ellie Tank & Crop Top 2 Tutorial

Cut out all pattern pieces and mark ease points on side seams and the front and back points on the Strap & Binding.

Fold over the Binding 7.5mm then again the same amount.

Top stitch approximately 6mm from the garment edge to secure.

Lay front dhe prapa pieces Wrong Sides together.

Pin the side seams ensuring to ease front onto back. Pin the shoulder seams also. Stitch a 5mm seam allowance.

Press the seam allowances flat to one side.

pastaj, turn Right Sides out and press the seams flat together.

With the garment WS out, stitch a 1cm seam allowance to conceal the previous 5mm.

seams shtyp e hapur për të përfunduar.

Notch the seam allowance at the top and bottom of the side seam and shoulder seams. This will allow for easy turning of the hems and will help them lay flat.

Fold each Binding & Strap në gjysmë anët e drejtë së bashku.

Stitch the seam allowance along the short edge to form the strap.

Press open the seam allowance.

Match the front marking of the Strap & Binding to the top edge of the Front.

Match the back marking of the Strap & Binding to the top Back.

Ease the Strap & Binding around the armhole and pin in place.

Stitch the 1.5cm seam allowance around the armhole.

Trim seam allowance to 7mm.

Complete the Binding & Strap:

fold Binding & Strap over 1cm.
fold over to WS and match to stitch line.
top stitch approximately 6mm from outside edge.

Fold the hem over towards the WS 7.5mm, then fold over another 7.5mm to complete the seam allowance. Top stitch using zig-zag approximately 6mm from the garment edge to finish.

Press all seams.

Blerje Ellie Tank & Pri Top PDF Sewing Pattern këtu

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Ellie Easy-Fit Tank & Crop Top PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Ellie Easy-Fit Tank & Crop Top PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Ellie Easy-Fit Tank & Crop Top PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Ellie Easy-Fit Tank & Crop Top PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

regjistrohen vetëm në klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përmbledhje.swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet