Fido Jumper triko Top për Dogs PDF Sewing Pattern

£ 3.15£ 7.00

Qartë
SKU: N / A Temat: , ,

Përshkrim

Fido Jumper triko Top për Dogs PDF Sewing Pattern

Sometimes your pup just wants to hang out in a cosy hoodie! Suitable for fleece fabrics and can be made with or without a hood.

Download comes complete with a colour tutorial.

 

Additional information

Dog Sizes

SMALL (1-6), MEDIUM (7-12), LARGE (13-18), 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Sweater Top for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Sweater Top for Dogs PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar në faqe A4. Faqet e veçanta A4 kanë numrat e faqeve dhe shënuesit të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

PATTERN SETS

Small: madhësia Copyshop: 84cm x 39cm / faqe A4: 8 / US letter: 8

Medium: madhësia Copyshop: 104cm x 52cm / faqe A4: 12 / SHBA Letter: 15

Large: madhësia Copyshop: 135cm x 64cm / faqe A4: 20 / US letter: 24


SMALL SIZES

SIZE 1: madhësia Copyshop: 55cm x 27cm / faqe A4: 4/ SHBA Letter: 6

SIZE 2: madhësia Copyshop: 58cm x 27cm / faqe A4: 6 / SHBA Letter: 6

SIZE 3: madhësia Copyshop: 63x 28cm / faqe A4: 6 / SHBA Letter: 6

SIZE 4: madhësia Copyshop: 67x 30cm / faqe A4: 6 / SHBA Letter: 6

SIZE 5: madhësia Copyshop: 72cm x 32cm / faqe A4: 6 / SHBA Letter: 8

SIZE 6: madhësia Copyshop: 78cm x 34cm / faqe A4: 6 / SHBA Letter: 8

MEDIUM SIZES

SIZE 7: madhësia Copyshop: 88cm x 39cm / faqe A4: 8 / SHBA Letter: 8

SIZE 8: madhësia Copyshop: 95cm x 37cm / faqe A4: 8 / SHBA Letter: 8

SIZE 9: madhësia Copyshop: 95cm x 46cm / faqe A4: 8 / SHBA Letter: 12

SIZE 10: madhësia Copyshop: 100cm x 45cm / faqe A4: 12 / SHBA Letter: 12

SIZE 11: madhësia Copyshop: 106cm x 50cm / faqe A4: 12 / SHBA Letter: 15

SIZE 12: madhësia Copyshop: 106cm x 53cm / faqe A4: 12 / SHBA Letter: 15

LARGE SIZES

SIZE 13: madhësia Copyshop: 110cm x 57cm / faqe A4: 12 / SHBA Letter: 18

SIZE 14: madhësia Copyshop: 116cm x 58cm / faqe A4: 15 / SHBA Letter: 18

SIZE 15: madhësia Copyshop: 122cm x 58cm / faqe A4: 15 / SHBA Letter: 15

SIZE 16: madhësia Copyshop: 125cm x 62cm / faqe A4: 20 / SHBA Letter: 20

SIZE 17: madhësia Copyshop: 130cm x 62cm / faqe A4: 20 / SHBA Letter: 24

SIZE 18: madhësia Copyshop: 137cm x 66cm / faqe A4: 20 / SHBA Letter: 24

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar duke klikuar “PERKTHE” në krye të drejtë të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar nga drop down menu.

Fido Jumper Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Tutorial

Prerë nga të gjitha pjesët e model.

Skip this step if you plan to not use the HOOD:

Lay the HOOD pieces RIGHT SIDES together. Pin and stitch around the center back seam allowance.

Ensure to use a ballpoint jersey machine needle.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Tutorial

Take the HEM CUFF, fold it in half lengthways and stitch the seam allowance to form a complete loop.

If you are not adding the hood, repeat this step for the NECKLINE CUFF.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Tutorial

Fold the SLEEVE CUFF in half along its width.

Ease onto the end of the SLEEVE. Pin dhe thur.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Tutorial

Repeat STEP 3 for the HOOD CUFF.

Skip this Step if you are not using the HOOD.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Tutorial

Match the shoulder seams of the BACK and FRONT RIGHT SIDES together.

Pin and stitch in place.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Tutorial

Open up the FRONT and BACK RIGHT SIDES towards you.

Ease the SLEEVE head on to the arm opening. Lay the SLEEVE RIGHT SIDES together with the FRONT and BACK. Pin to the underarm points of the side seams and the center of the SLEEVE head to the shoulder point. Ease the rest in.

Stitch and finish the seam allowance using zig zag stitch or an overlocker.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Tutorial

WITH HOOD:
Take the HOOD. Overlap CUFF sections onto each other.

Match center front and center back points of the HOOD to the FRONT and BACK sections. Do this by folding the garment in half and adding pins to mark the points. Repeat for the HOOD then match the pins together.

Pin and stitch in place.

WITHOUT HOOD:
Apply the NECKLINE CUFF by folding in half along the width then easing around the neckline. Pin and stitch in place.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Tutorial

Apply the HEM CUFF by folding in half along the width and easing around the hemline. Pin and stitch in place.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Sweater Top for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Sweater Top for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Sweater Top for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Fido Jumper Sweater Top for Dogs PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

regjistrohen vetëm në klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përmbledhje.swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet