Frane Jumper PDF Sewing Pattern

£ 4.83

Përshkrim

The Frané Dress is a super comfortable fitting, pardesy me mëngë reglan triko mëngë bluzë. It reaches the hips for a snug fit while being nice and loose around the upper body. A wide scoop neck adds to the comfort factor. The hem curves gently up at the front and down at the back. Pair it with the Jessie dollakë for comfy but stylish look.

Pattern comes complete with colour tutorial to walk you through the creation process. Choose from UK sizes 4 / 6 / 8 / 10 / 12 /14 / 16 / 18

Printing options:

madhësia Copyshop: 75cm x 107cm

faqe A4: 16

SHBA LETËR: 20

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Frané Jumper PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Frané Jumper PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar në faqe A4. Faqet e veçanta A4 kanë numrat e faqeve dhe shënuesit të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

madhësia Copyshop: 75cm x 107cm

faqe A4: 16

SHBA LETËR: 20

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur “PERKTHE” në të drejtën e sipërme të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar.

Brakes Jumper Dress Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Frane Jumper Dress Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Frane Jumper Dress Tutorial

 

Prerë nga të gjitha pjesët shënuar ndonjë bilancit ose zbutjen e shenjave. Kjo veshje do të ketë shtrirje të arsyeshme për atë kështu që është e rekomanduar për të përdorur Zig-Zag thur kudo një shtresë është ndërtuar.

Lay the front edge of the Sleeve armhole to the front armhole, Anët e drejtë së bashku.

Pin dhe thur ndihmë shtresë.

Repeat for the other front side.

Lay the back Sleeve armhole to the prapa armhole RS together.

Pin dhe thur ndihmë shtresë.

Repeat for the other prapa side.

Të përfundojë të gjitha ndihmat mëngë shtresë përdorur një overlocker ose Zig-Zag syth. Trim nëse është e nevojshme.

Me veshje anët e gabuar jashtë, align the side seams and Sleeve seams.

Pin and stitch continuously from Sleeve cuff to the garment hem.

Përfunduar ndihma shtresë si më parë.

Fold in half the Sleeve Cuffs, Neckline Cuff dhe atë Cuff.

Thur ndihmë shtresë pastaj dele në gjysmën përgjatë vijës dele treguar në copë model, WS bashku.

Me Cuffs folded in half, pin çdo mënyrë të barabartë nëpër pjesën e tyre përputhen veshje, RS së bashku.

Për ta bërë këtë të gjetur qendër të para, qendër mbrapa dhe anët nga palosshme copa pranga në gjysmën e dy herë. Vendi një gjilpërë në çdo vend. Përsëriteni me neckline, sleeves dhe hem. Përputhen deri këmbët pastaj të lehtësuar vazhdimin e pranga në.

Kthejeni Prangat RS jashtë në mënyrë shtresë është fshehur.

Top-thur me Zig-Zag pranë pikës së bashkimit neckline për të forcuar dhe për t'u dhënë formë më të mirë.

You may also like to top-stitch around the Sleeve Cuffs dhe atë but it is not necessary.

 

Blerje Frane Jumper Dress PDF Sewing Pattern këtu

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Frané Jumper PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Frané Jumper PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Frané Jumper PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Frané Jumper PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

regjistrohen vetëm në klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përmbledhje.
swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet