Veshje qese PDF Sewing Pattern – 4 Sizes (Child për Adult)

£ 4.60

SKU: GaBaPDSePaSIChtoAd Temat: , , Tags: , ,

Përshkrim

Me ardhjen e Krishtlindjeve, atje do të jetë një shumë e provave lindjes së Krishtit veshje dhe në mbrëmje jashtë. Kjo është vetëm një çështje kohe para se të pastër fustan të bardhë angel merr rënë në një pellg dhe shkatërruar! Kështu që, për të shmangur ndonjë aksidente, I krijuar këtë luksoze papërshkueshëm nga uji qese veshje deri mi hap vajzat dresses mund të shimmied nga një vend në tjetrin, pa ndonjë aksidente!

Fëmijët madhësive të janë të përshtatshme për përdorim me varëse rrobash të fëmijës. Dizajni përmban një lak në fund në mënyrë që qese mund të përfshihej në gjysmë për lehtësimin e transportit.

Model përfshin madhësive për 0-4 vjet / 5-10 vjet / 11-14 vjet / ADULT

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Garment Bag PDF Sewing Pattern - 4 SIZES (Child to Adult)

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Garment Bag PDF Sewing Pattern - 4 SIZES (Child to Adult)

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Garment Bag PDF Sewing Pattern - 4 SIZES (Child to Adult)

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar në faqe A4. Faqet e veçanta A4 kanë numrat e faqeve dhe shënuesit të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

madhësia Copyshop:
0-4: 58cm x 117cm
5-10: 68cm x 155cm
11-14: 75cm x 200cm
ADULT: 85cm x 250cm

faqe A4:
0-4: 15 Faqet
5-10: 24 Faqet
11-14: 32 Faqet
ADULT: 50 Faqet

SHBA Letter:
0-4: 15 Faqet
5-10: 24 Faqet
11-14: 32 Faqet
i rritur: 50 Faqet

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar duke klikuar “PERKTHE” në krye të drejtë të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar nga drop down menu.

Veshje qese Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Garment Bag Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Garment Bag Tutorial

Prerë nga të gjitha pjesët kryesore qese veshje dhe copa rreshtim (përdorin pjesë të njëjta për të prerë copa rreshtim).

Filloni duke i prerë jashtë copë BACK. Pastaj ndani copë model përsëri në 3 duke i prerë poshtë dhe nëpër linjat thye. Mos harroni për të shtuar lejimin 1.5cm damar në skajet më të ulët të FRONT 1 dhe FRONT 2 dhe skajin e sipërm të PARA 3 para prerjes nga pëlhurë.

Shtroj rreshtim dhe pëlhurë kryesor i Frontit 1 Palët së bashku gabim. Aplikoni paragjykim detyrues të para CENTER.

Në vend të përdorimit këmbët për të mbajtur mushama dhe rreshtim pëlhurë në vend, përdorni kapëse letrash ose shirit pëlhurë. Hiq kapëse letrash si ju qep për të shmangur thyer një gjilpërë.

Përsëriteni për FRONT 2

Shtroj gjysmën e kasetë zinxhir përgjatë pjesën e përparme brenda qendrës së FRONT 1, rreshtim deri në buzë të anshmërisë detyrueshme dhe qepur në vend. Stitch nga fund të lartë.

Përsëriteni për FRONT 2 (qepur nga fund të lartë përsëri) dhe zip up.

Ju mund të dëshironi të backstitch mbi krye dhe në fund të zip për të shmangur kontrabandist vijnë off.

FRONT Lay 3 Anët e drejtë së bashku me FRONT 1 dhe FRONT 2 (me zip mbyllur).

Stitch drejt të gjithë duke përfshirë zip.

Trim ndihmë damar duke përfshirë zip.

Trim me paragjykim detyrues.

Të kthehet në anën e djathtë dhe topstitch për të siguruar dhe neaten shtresë.

Shtroj jashtme pëlhurë anën e djathtë palët së bashku dhe thur ndihmë damar përgjatë pjesën e poshtme. Përsëriteni për pëlhurë rreshtim SIDE.

Shtroj rreshtim SIDE dhe pëlhurë e jashtme copa anët e gabuar së bashku dhe thur të gjithë rreth në ndihmë damar për të siguruar ato së bashku.

Mbaro skajet krye të anën e me paragjykim të detyrueshme.

Vë rreshtim dhe të jashtme BACK pëlhurë copa anët së bashku gabim. Duke përdorur kordonin e fortë ose kasetë, krijuar sythe për rroba varëse rrobash në qendër të lartë. Stitch në vend.

Tops Match Center dhe qendrën e poshtme të anën e pasme, Anët e drejtë së bashku.

Përkohësisht të sigurt duke përdorur metodën tuaj të preferuar (shirit ose kapëse letrash) dhe thur në ndihmë damar.

Hapi Përsëriteni 10 për para dhe anën copa.

Trim ndihma shtresë në rreth 75mm.

Duke përdorur të njëjtën kordonin keni përdorur për sythe, të krijojë një tjetër në pjesën e përparme e poshtme të qese veshje.

Ju mund të përdorni këtë për të dele qese veshje në gjysmë dhe lak mbi rrobat hallkë për ruajtjen më të lehtë apo kryerjen.

Complete duke shtuar paragjykim të detyrueshme në pjesën e prapme dhe seams përparme anësore. Vazhdojnë të detyrueshme për të zip në front TOP CENTER.

Blerje Garment qese PDF Sewing modeliswimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet