Heidi Rose Flower Girl Dress nuses PDF Sewing Pattern

£ 4.83

vishen bukur me butonin up prapa dhe supet dhe pantallona të gjera rrethit.

Model vjen me tutorial se si për të bërë trëndafila si dhe model u rrit në katër madhësi.

SKU: HeRoFlDrPDSePa Temat: , Tags: , , , , , , ,

Përshkrim

vishen bukur me butonin up prapa dhe supet dhe pantallona të gjera rrethit. Model përfshin edhe Heidi shirit dhe Roses.

Dress vjen në madhësi 1-14 vjeç. Ju lutem shikoni grafiku sizing për të gjetur madhësinë e saktë.

Download vjen i plotë me udhëzimet printim, plot ngjyra tutorial, fletët këshilla qepje si dhe modeli PDF.

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar mbi A4 dhe letër US mesme ngjashme. Faqet e veçanta kanë numrat e faqeve dhe shënuesit për të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Heidi Rose Flower Girl Bridesmaid Dress PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Heidi Rose Flower Girl Bridesmaid Dress PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar në faqe A4. Faqet e veçanta A4 kanë numrat e faqeve dhe shënuesit të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

madhësia Copyshop: 112cm x 62cm

faqe A4: 25
SHBA LETËR: 25

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur “PERKTHE” në të drejtën e sipërme të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar.

Heidi Rose Flower nuses Dress Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Heidi Rose Flower Bridesmaid Dress Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Heidi Rose Flower Bridesmaid Dress Tutorial

Prerë nga copa model nga. Ju do të duhet dy secilin nga front dhe prapa. Një grup do të formojnë rreshtim.

Vë të dy front copë drejta anët së bashku.

Pin dhe thur vrimë e mëngës, sup dhe neckline ndihmat damar.

dele prapa copë drejta anët së bashku.

Pin dhe thur vrimë e mëngës, sup dhe necklines.

Clip ndihmat shtresë e vrimë e mëngës dhe necklines e të front dhe prapa copë. Gjithashtu clip qoshet e seams sup.

kthesë front dhe prapa copë RS nga. shtyp.

Duke përdorur linjat vendosje butonin në modelin si një udhëzues, shënuar vendndodhjen për butonat tuaj dhe buttonholes.

Qep buttonholes dhe butonat në vend.

Krijo seams frëngjisht në ijë dhe me shpatull seams;

front dhe prapa RS së bashku.
Pin ijë dhe me shpatull seams së bashku dhe qep një shtresë 5mm.
Shtypni ndihmë damar drejt e pasme.

Me front dhe prapa RS bashku thur një ndihmë 1cm shtresë për të fshehur 5mm mëparshme.

seams shtyp e hapur për të përfunduar.

Për të prerë cepin e mantelit, marrë sheshin tuaj të rrobave dhe dele atë katër herë, siç është paraqitur.

Shtroj model pantallona të gjera, Fundi i vogël më i afërt me pikat e palosur. Vendose copë model kështu që i përshtatet në mënyrë të barabartë në të gjithë strukturën.

prerë thjesht nëpër kthesa lartë dhe në fund.

Match dy prapa button qëndron së bashku. Ata do të përputhen me 3cm.

Hapur deri pantallona të gjera dhe vë RS së bashku me bust.

pin pantallona të gjera për bust

Krijo një hem mbështjellë në buzë. Dele 75mm hem mbrapa, pastaj dele kthyer edhe një herë 75mm për të fshehur buzë të para. Hem thur me dorë ose qep në makinë për të siguruar.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Heidi Rose Flower Bridesmaid Dress Tutorial

Ndiq Roses Tutorial për të krijuar lule për të zbukurojnë neckline.

Ju mund të zgjidhni për të qep petals individuale në buzë të. Për ta bërë këtë të sigurt një gjatësi prej fije pas cepit. Thread një petal të bërë një syth brenda dhe jashtë qendrës. Kalojë thread nëpër buzë mbështjellë dhe përsëri në afërsi të petal mëparshme. Përsëriteni derisa të keni përfunduar gjatësinë e hem.

Hand qep trëndafila distancë të barabartë pavarësisht rreth neckline Front. Për madhësive më të rinj që mund të duhet vetëm 5 faqekuq. Rritja e të madhësive të vjetër për të përshtaten preferencën tuaj.

Për të përfunduar shirit dekorativ ju lutem gjeni Heidi shirit Tutorial.

Trëndafila për veshjet në imazhet janë bërë nga Set 2 nga model PDF Roses.

Blerje Heidi Rose Flower nuses Dress PDF Sewing Pattern këtu

merrni më të Heidi Rose shirit PDF Sewing Pattern FALAS!

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Heidi Rose Flower Girl Bridesmaid Dress PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Heidi Rose Flower Girl Bridesmaid Dress PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Heidi Rose Flower Girl Bridesmaid Dress PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Heidi Rose Flower Girl Bridesmaid Dress PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

regjistrohen vetëm në klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përmbledhje.swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet