Jessica shtatanik Foshnja Hat PDF Sewing Pattern

£ 2.88

Përshkrim

Three adorable styles in sizes to suit premature babies of gestational age 24 / 26 / 28 / 30 / 32 / 34 / 36 javë.

Create from soft jersey or fleece fabrics.

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessica Preemie Baby Hat PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessica Preemie Baby Hat PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar në faqe A4. Faqet e veçanta A4 kanë numrat e faqeve dhe shënuesit të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

Hood Hat

madhësia Copyshop: 21.5x 21cm / faqe A4: 2 / SHBA Letter: 2

Knot Hat

madhësia Copyshop: 35x 21cm / faqe A4: 4 / SHBA Letter: 4

Beanie Hat

madhësia Copyshop: 22cm x 21.5cm / faqe A4: 2 / SHBA Letter: 2

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar duke klikuar “PERKTHE” në krye të drejtë të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar nga drop down menu.

Jessica Beanie Hat Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessica Beanie Hat Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessica Beanie Hat Tutorial

Imazhet janë në dispozicion në model shkarkim.

Begin by cutting out the pattern pieces.

With RIGHT SIDES together, fold the darts. Gjilpere, stitch and trim the seam allowance of the dart.

With the two hat pieces RIGHT SIDES together, pin around the seam allowance, leaving the lower edge open.

Gjilpere ,stitch and trim the seam allowances.

Hapi Përsëriteni 1 & 2 for the remaining two hat pieces.

Place one hat inside the other RIGHT SIDES together.

Pin and stitch the seam allowances of the lower edge, leaving a gap open approx. 7cm wide to allow you to turn to the RIGHT SIDES.

Trim the seam allowances.

Turn RIGHT SIDES out. Use a small hand-stitch to secure the 7cm opening.

 

Jessica Hood Hat Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessica Hood Hat Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessica Hood Hat Tutorial

Imazhet janë në dispozicion në model shkarkim.

Begin by cutting out the pattern pieces.

With RIGHT SIDES together, fold the darts. Gjilpere, stitch and trim the seam allowance of the dart.

With the two hat pieces RIGHT SIDES together, pin around the seam allowance, leaving the lower edge open.

Gjilpere ,stitch and trim the seam allowances.

Hapi Përsëriteni 1 & 2 for the remaining two hat pieces.

Place one hat inside the other RIGHT SIDES together.

Pin and stitch the seam allowances of the lower edge, leaving a gap open approx. 7cm wide to allow you to turn to the RIGHT SIDES.

Trim the seam allowances.

Turn RIGHT SIDES out. Use a small hand-stitch to secure the 7cm opening.

Jessica Knot Hat Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessica Knot Hat Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessica Knot Hat Tutorial

Imazhet janë në dispozicion në model shkarkim.

With the two KNOT HAT pieces RIGHT SIDES together, pin around the seam allowance, leaving the lower edge open.

Gjilpere ,stitch and trim the seam allowances.

Prerje 2 of the BEANIE HAT pattern pieces for the inner hat.

With RIGHT SIDES together, fold the darts. Gjilpere, stitch and trim the seam allowance of the dart.

With the two BEANIE HAT pieces RIGHT SIDES together, pin around the seam allowance, leaving the lower edge open.

Gjilpere ,stitch and trim the seam allowances.

Hapi Përsëriteni 1 & 2 for the remaining two hat pieces.

Place the BEANIE HAT inside the KNOT HAT RIGHT SIDES together.

Pin and stitch the seam allowances of the lower edge, leaving a gap open approx. 7cm wide to allow you to turn to the RIGHT SIDES.

Trim the seam allowances.

Turn RIGHT SIDES out. Use a small hand-stitch to secure the 7cm opening.

 

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessica Preemie Baby Hat PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessica Preemie Baby Hat PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessica Preemie Baby Hat PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jessica Preemie Baby Hat PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

regjistrohen vetëm në klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përmbledhje.swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet