Lyra Romper Pajama PDF Sewing Pattern

£ 3.22

Qartë
SKU: N / A Temat: ,

Përshkrim

Lyra Romper Pajama PDF Sewing Pattern

Lyra Romper Pajama PDF Sewing Pattern

The Lyra Romper features opening legs for easy changing. Create from jersey or fleece fabrics to keep your little one cosy and warm.

0-2 vjet: NEWBORN / 3 MONTHS / 6 MONTHS / 9-12 MONTHS / 1-2 VJET

shtatanik Foshnja: 24 / 26 / 28 / 30 / 32 / 34 / 36 javë – gestational age

Ju lutem shikoni Lyra Romper Tutorial këtu.

udhëzime Shtypi mund të gjenden këtu.

Të gjitha modelet vijnë dokumentet si në shkallë të plotë për të lejuar ju për të shtypur në faqet e madhësi të ndryshme, si dhe A4 dhe SHBA Letter madhësi dokumente.

Çdo download vjen me një tutorial me diagrame ngjyra ose fotografi. Ju mund të shkarkoni model tuaj një sasi të pakufizuar të kohës direkt nga zona e llogarisë tuaj, ose nëpërmjet të veçantë shkarko lidhjen tuaj dërguar nëpërmjet postës elektronike. Ruani fotografi direkt në kompjuterin tuaj për përdorim në të ardhmen.

Një Kompensimi 1.5cm shtresë është i përfshirë në të gjitha copa model nëse nuk shprehet ndryshe.


Lidhjet e Shpejta:

Additional information

madhësi:

24-36 weeks gestational age, 0-2 vjet

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Lyra Romper Pyjama PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Lyra Romper Pyjama PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar mbi A4 dhe letër US mesme ngjashme. Faqet e veçanta kanë numrat e faqeve dhe shënuesit për të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

24-36 javë: madhësia Copyshop: 40cm x 49cm / A4 Pages: 6 / SHBA Letter: 4

0-2: madhësia Copyshop: 48cm x 91cm / A4 Pages: 12 / SHBA Letter: 12

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar duke klikuar “PERKTHE” në krye të drejtë të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar nga drop down menu.

Lyra Romper Pajama Tutorial

Lyra Romper Pajama Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Lyra Romper Pyjama Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Lyra Romper Pyjama Tutorial

Imazhet janë në dispozicion në model shkarkim.

1.5Kompensimi cm shtresë të përfshira
Prerë nga të gjitha pjesët e model.

Lay the FRONT RIGHT SIDES together with the BACK.

Pin and stitch at the shoulder seam.

Finish the seam allowance using zig-zag stitch or an overlocking stitch. Trim ndihmë shtresë.

Përdorni syth Zig-Zag ose syth tjetër shtrirje në të gjithë këtë projekt. Gjithashtu të sigurojë për të përdorur një gjilpërë makine Dresat Ballpoint.

Fold the SLEEVE CUFF in half lengthways.

Match the seam allowances with the SLEEVE seam allowance.

Pin dhe thur. Mbaro ndihmë shtresë si më parë.

Open up the FRONT and BACK pieces.

Ease the SLEEVE head in place around the armhole.

Gjilpere, stitch and finish.

With the FRONT and BACK RIGHT SIDES together, match the seam allowances along the SLEEVE and side seams.

Gjilpere, stitch and finish.

Match the seam allowances of the centre FRONT RIGHT SIDES TOGETHER.

Gjilpere, stitch and finish.

Fold the NECKLINE CUFF in half lengthways.

Match the seam allowances to the garment neckline.

Ease around and pin, thur dhe të përfundojë ndihma shtresë.

Match the two centre BACK seam allowances RIGHT SIDES together.

Gjilpere, stitch and finish.

Stitch the short ends of the LEG OPENING CUFF together to form a complete loop of fabric.

Fold this loop in half lengthways.

Ease the LEG OPENING CUFF around the legs and crotch of the garment.

Gjilpere, stitch and finish.

Mark placements for the safety snaps around the LEG OPENING CUFF and apply them.

 

Download the Lyra Romper PDF Sewing Pattern here

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Lyra Romper Pyjama PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Lyra Romper Pyjama PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Lyra Romper Pyjama PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Lyra Romper Pyjama PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSaveswimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet