Marisa Bikini PDF Sewing Pattern

£ 3.34£ 6.21

Get ready for summer with this bikini. Featuring side ties this bikini is adjustable and comfortable.

plotësisht e kthyeshme, zgjidhni dy pëlhura të ndryshme që i përshtaten disponimin tuaj (dhe të bëjë të gjithë të tjerët të mendojnë se ju keni dy herë më shumë swimsuits!). Ndani sasinë e kërkuar të rrobave nga dy për të marrë quanity nevojshme për rroba banje brendshme dhe të jashtme.

Qartë
SKU: 2594 Temat: ,

Përshkrim

Marisa Bikini PDF Sewing Pattern

Marisa Bikini PDF Sewing Pattern

Get ready for summer with this bikini. Featuring side ties this bikini is adjustable and comfortable.

plotësisht e kthyeshme, zgjidhni dy pëlhura të ndryshme që i përshtaten disponimin tuaj (dhe të bëjë të gjithë të tjerët të mendojnë se ju keni dy herë më shumë swimsuits!). Ndani sasinë e kërkuar të rrobave nga dy për të marrë quanity nevojshme për rroba banje brendshme dhe të jashtme.

Në dispozicion në madhësi në Mbretërinë e Bashkuar: 4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16 / 18. Ju lutem kontrolloni tabelë sizing për të gjetur masën tuaj.

You can purchase the bikini set or just the top or the bottoms.

Ju lutem shikoni Marisa Bikini Tutorial këtu apo klikoni butonin më poshtë për të hapur atë në këtë faqe.

udhëzime shtypjen mund të gjenden këtu
Të gjitha modelet vijnë si plotësisht shkallë dokumente për të lejuar ju për të shtypur në faqet e madhësi të ndryshme, si dhe A4 dhe letër US mesme dokumente.
Çdo download vjen me një tutorial me diagrame ngjyra ose fotografi. Ju mund të shkarkoni model tuaj një sasi të pakufizuar të kohës direkt nga zona e llogarisë tuaj, ose nëpërmjet të veçantë shkarko lidhjen tuaj dërguar nëpërmjet postës elektronike. Ruani fotografi direkt në kompjuterin tuaj për përdorim në të ardhmen.
Një Kompensimi 1.5cm shtresë është i përfshirë në të gjitha copa model nëse nuk shprehet ndryshe.Lidhjet e Shpejta:

Pagesat dhe Monedhat
Udhëzime Shtypi
Pyetje
mbështetje

Additional information

Pattern

Bikini & Bottoms, Bottoms only, Top only

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar në faqe A4. Faqet e veçanta A4 kanë numrat e faqeve dhe shënuesit të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

Bikini Set: madhësia Copyshop: 67cm X 84cm / A4 Pages: 16 / SHBA Letter: 16

Bikini Top: madhësia Copyshop: 33cm x 65cm / A4 Pages: 8 / SHBA Letter: 8

Bikini Bottoms: madhësia Copyshop: 58cm x 51cm / A4 Pages: 9 / SHBA Letter: 9

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar duke klikuar “PERKTHE” në krye të drejtë të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar nga drop down menu.

Marisa Bikini Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini Tutorial

Filloni duke i prerë nga copa model për madhësinë e nevojshme.

Dele bigëzim për madhësinë e saktë dhe kasetë në vend.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini Tutorial

Prerë nga të gjitha pjesët model.

Vë pëlhurë dhe rreshtim kryesor pëlhurë DREJTA anët bashku. Shtroj fortesë në krye të copë FRONT rreshtim deri shtresë bigëzim.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini Tutorial

Pin elastike rreth të gjitha ndihmat damar duke lënë vetëm zonën për kravatë unazore të hapur.

Stitch elastike në ndihmë damar përdorur Zig-Zag syth. Lini një hapësirë ​​10cm ndamë siç tregohet në modelin.
Siguruar për backstitch kur përfunduar për hendekun 10cm dhe kur fillon të thur përsëri pas saj.

Stitch elastike në ndihmë damar përdorur Zig-Zag syth.

Siguruar për backstitch kur përfunduar për hendekun 10cm dhe kur fillon të thur përsëri pas saj.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini Tutorial

Fish të gjitha TIE sythe gjysmë.

Përdorni syth Zig-Zag të qep lejimin shtresë.

Kthejeni anët drejtë të dalë me vijën damar në qendër brendshme.

Dele në gjysmë gjati.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini Tutorial

Fut kravatë unazore në pjesën e përparme të monokini, midis pëlhurë e brendshme dhe të jashtme.

Pin dhe thur ndihmë damar përdorur syth të drejtë.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini Tutorial

Krijo Lidhjet duke ndjekur shiritat dhe lidhjet Tutorial.

Nëse ju keni një shtresë Turner:
Dele lidhjet në gjysmën gjati dhe qep ndihmë damar me Zig-Zag syth. Kthejeni anët e drejtë duke përdorur një shtresë Turner.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini Tutorial

Pull anët monokini të drejtë të dalë nëpër 10cm hapësirë ​​të hapur.

Dele ndihmë damar e hapjes brenda. Sigurt duke përdorur të vogla, qepje loose overhand.

Fut lidhjet në sythet lidhin dhe monokini juaj tani është i plotë!

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Marisa Bikini PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

regjistrohen vetëm në klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përmbledhje.swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet