Penelope Zhytet Qafa Dress PDF Sewing Pattern

£ 5.52

SKU: 2886 Temat: ,

Përshkrim

Penelope Zhytet Qafa Dress PDF Sewing Pattern

Penelope Zhytet Qafa Dress PDF Sewing Pattern

Featuring një neckline thellë rrëzohej dhe të hapur përsëri me Shiritin kravatë rreth qafës. Buzë është gjatësia e gju.

Të përshtatshme për pëlhura të lehta jo-shtrirje të tilla si Voile, lëndinë dhe byrynxhyk.

Ju lutem shikoni PENELOPE DRESS TUTORIAL këtu.

udhëzime Shtypi mund të gjenden këtu.

Të gjitha modelet vijnë dokumentet si në shkallë të plotë për të lejuar ju për të shtypur në faqet e madhësi të ndryshme, si dhe A4 dhe SHBA Letter madhësi dokumente.

Çdo download vjen me një tutorial me diagrame ngjyra ose fotografi. Ju mund të shkarkoni model tuaj një sasi të pakufizuar të kohës direkt nga zona e llogarisë tuaj, ose nëpërmjet të veçantë shkarko lidhjen tuaj dërguar nëpërmjet postës elektronike. Ruani fotografi direkt në kompjuterin tuaj për përdorim në të ardhmen.

Një Kompensimi 1.5cm shtresë është i përfshirë në të gjitha copa model nëse nuk shprehet ndryshe.


Lidhjet e Shpejta:

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Penelope Plunge Neck Dress PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Penelope Plunge Neck Dress PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar në faqe A4. Faqet e veçanta A4 kanë numrat e faqeve dhe shënuesit të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

madhësia Copyshop: 115cm x 99cm
faqe A4: 24

SHBA Letter: 24

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar duke klikuar “PERKTHE” në krye të drejtë të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar nga drop down menu.

Penelope Dress Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Penelope Dress Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Penelope Dress Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Penelope Dress Tutorial

Prerë nga të gjitha pjesët e model.

Pin dhe thur dy shigjetat në copa TOP.

Pin dhe thur dy shigjetat në copa TOP.

Vendi Waist DREJTA palët së bashku me dy copa TOP, duke siguruar që të shkojë në pikën rënie qafën në qendër para.

Pin dhe thur.

Vendi copa pantallona të gjera anët drejtë së bashku. Pin dhe thur ndihmë shtresë qendra e përparme.

Mbaro ndihmë damar me syth Zig-Zag ose një overlocker.

Përputhen me bel pantallona të gjera të copë bel. Gjilpere, thur dhe të përfundojë sa më parë.

Hapat Përsëriteni 1-3 për rreshtim.

Shtroj anët rreshtim të drejtë së bashku me veshje kryesore.

Pin përgjatë underarm, rreth rrip dhe përgjatë neckline rënie.

syth, clip dhe trim ndihmat shtresë për të lejuar atë për të hedhur banesë një herë doli anët drejtë nga.

Hapur deri Rreshtim nga veshje kryesore. Dele rrobat e tij në gjysmën e djathtë palët së bashku.

Përputhen pikë underarm. Pin përgjatë gjatësisë nga thellësia e pëlhurë kryesore veshje te poshtme pëlhurë e rreshtim.

Mark Pika ZIP fund në rreshtim dhe veshje kryesore.

Stitch nga cepin e rrobes kryesore deri në pikën ZIP END. Backstitch për të siguruar pastaj të ndryshojë gjatësinë thur për një të gjatë. Vazhdo qepur deri në pikën underarm. Sigurt dhe të prerë temat. Ndrysho përsëri në një masë më të vogël thur pastaj të fillojë qepur nga pika ZIP END shënuar në rreshtim dhe thur deri në buzë rreshtim.

Vallëzuese kryqëzimin në pikën underarm.

Shtroj anët zip drejtë në lejimin damar e rrobave kryesor veshje nga pika underarm.

Pin çdo anë të zip të shtesave damar vetëm (shmangur pinning në veshje). Përdorni një këmbë zinxhir në makinë qepëse dhe qep të dyja anët e zip të shtesave damar.

Kthejeni anët e drejtë veshje deri.

Top syth rreth zip.

Duke përdorur gërshërë të vogla të butë shqepte qepje lirshme të zbulojë zip.

Dele rreshtim poshtë brenda veshje dhe tërheq shiritat anët drejtë nga.

Turn ndihmë damar i hapjes në rreshtim në brendësi dhe ndeshje në kasetë zip.

Përdorni një syth të vogël të dorës për të siguruar rreshtim në kasetë zip.

Butësisht shtypni të gjitha seams rreth underarm, shiritat dhe neckline.

Krijo një hem mbështjellë në rreshtim dhe veshje kryesore. Dele cepin mbrapa 0.75mm, pastaj dele prapa një herë më shumë për të fshehur 0.75mm buzë të papërpunuara. Hem thur me dorë ose qep në makinë për të siguruar. shtyp.

Blerje Dress Penelope këtu

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Penelope Plunge Neck Dress PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Penelope Plunge Neck Dress PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Penelope Plunge Neck Dress PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Penelope Plunge Neck Dress PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

regjistrohen vetëm në klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përmbledhje.swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet