Tatiana Jersey Skirt PDF Sewing Pattern

£ 3.91

Tatiana Jersey Skirt PDF Sewing Pattern

Të rehatshme të plotë jersey gjatësi pantallona të gjera duke shfaqur ndan anësore burgosurit dhe. Rrip mesi është në ijet dhe të përshtatet snuggly raundin hip dhe kofshët.

Model është availble në madhësi në Mbretërinë e Bashkuar 4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16 / 18

In stock

SKU: TaJeSkPDSePa Temat: ,

Përshkrim

 

Tatiana Jersey Skirt PDF Sewing Pattern

Tatiana Jersey Skirt PDF Sewing Pattern

Comfortable full length jersey skirt featuring side splits. Waistband is on the hips and fits snuggly round the hips and flares slightly down to the hem.

Në dispozicion në madhësi: 4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16 / 18

Ju lutem shikoni TATIANA SKIRT TUTORIAL këtu.

udhëzime Shtypi mund të gjenden këtu.

Të gjitha modelet vijnë dokumentet si në shkallë të plotë për të lejuar ju për të shtypur në faqet e madhësi të ndryshme, si dhe A4 dhe SHBA Letter madhësi dokumente.

Çdo download vjen me një tutorial me diagrame ngjyra ose fotografi. Ju mund të shkarkoni model tuaj një sasi të pakufizuar të kohës direkt nga zona e llogarisë tuaj, ose nëpërmjet të veçantë shkarko lidhjen tuaj dërguar nëpërmjet postës elektronike. Ruani fotografi direkt në kompjuterin tuaj për përdorim në të ardhmen.

Një Kompensimi 1.5cm shtresë është i përfshirë në të gjitha copa model nëse nuk shprehet ndryshe.


Lidhjet e Shpejta:

 

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Tatiana Jersey Skirt PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Tatiana Jersey Skirt PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar në faqe A4. Faqet e veçanta A4 kanë numrat e faqeve dhe shënuesit të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

madhësia Copyshop: 110cm x 50cm / faqe A4: 12 / SHBA Letter: 15

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur “PERKTHE” në të drejtën e sipërme të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar.

Tatiana pantallona të gjera Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Tatiana Skirt Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Tatiana Skirt Tutorial

Prerë nga të gjitha pjesët e model. Cut one length of 25mm wide elastic the same length as your rrip mesi copë model.

Finish the side and hem seam allowances of the prapa dhe front pieces using either an overlocker or zig-zag stitch. Trim nëse është e nevojshme.

Mark side split points on front dhe prapa copë.

TIP: Use a ballpoint jersey sewing machine needle.

Me prapa dhe front Anët e drejtë së bashku, pin and stitch up to the side split points.

Press seams open.

 

Take the Side Split Binding pieces and finish all seam allowances except for one short edge (to be used as the hem edge).

Prerje Side Split Binding in half as shown on the pattern piece with the broken line.

Lay one Side Split Binding piece RS together with one Side Split seam allowance of the skirt. The Binding will begin 3cm above where the split starts.

Ensure to have the short overlocked edge above the split and the un-overlocked edge at the hem.

Stitch a 1.5cm seam allowance.

Trim the seam allowance to 75mm.

Hapi Përsëriteni 4 for each Side Split Binding copë.

dele Binding back on itself to conceal the seam allowance.

Top stitch with straight stitch approx 1cm from the garment edge. Ensure to stitch straight across the top point of the split also.

dele rrip mesi piece in half RS together. Stitch the seam allowance across the shorter edges to create a loop.

Take the elastic and overlap the seam allowances and sew down the centre of the overlap. Sew back and forth a couple of times to ensure its secure.

dele rrip mesi in half Wrong Sides together.

Place the elastic inside the waistband.

Arrange the rrip mesi and elastic around the top of the garment. Match the Centre Back seam of the waistband with the CB of the garment.

Pin CB to CB and Center front to CF. Ease the rest of the waistband on to the garment and sew with zig-zag stitch. Finish the seam allowance.

dele rrip mesi so it is RS out and the seam allowance is down.

Top stitch the rrip mesi seam allowance down by sewing zig-zag approx. 5mm from the rrip mesi seamline.

Fold the hem over towards the WS 7.5mm, then fold over another 7.5mm to complete the seam allowance. Top stitch using straight stitch approximately 6mm from the garment edge to finish.

Press all seams.

Blerje Tatiana Skirt PDF Sewing Pattern këtu

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Tatiana Jersey Skirt PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Tatiana Jersey Skirt PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Tatiana Jersey Skirt PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Tatiana Jersey Skirt PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

regjistrohen vetëm në klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përmbledhje.
swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet