George Flat Cap PDF Sewing Pattern

£ 4.03

Qartë

Përshkrim

George Flat Cap PDF Sewing Pattern

George Flat Cap PDF Sewing Pattern

George Flat Cap është një hat klasik i cili është çuditërisht i drejtë përpara për të mbledhur. Krijo në çdo pëlhurë të endura, qielli është kufiri për atë që ju mund të bëni me këtë model!

Ju lutem shikoni George Flat Cap këtu apo klikoni butonin më poshtë për të hapur atë në këtë faqe.

udhëzime Shtypi mund të gjenden këtu

Të gjitha modelet vijnë dokumentet si në shkallë të plotë për të lejuar ju për të shtypur në faqet e madhësi të ndryshme, si dhe A4 dhe SHBA Letter madhësi dokumente.

Çdo download vjen me një tutorial me diagrame ngjyra ose fotografi. Ju mund të shkarkoni model tuaj një sasi të pakufizuar të kohës direkt nga zona e llogarisë tuaj, ose nëpërmjet të veçantë shkarko lidhjen tuaj dërguar nëpërmjet postës elektronike. Ruani fotografi direkt në kompjuterin tuaj për përdorim në të ardhmen.

Një Kompensimi 1.5cm shtresë është i përfshirë në të gjitha copa model nëse nuk shprehet ndryshe.

Madhësive në dispozicion janë më poshtë, kokë perimetri është në kllapa.

CHILD: i porsalindur (38cm / 15″) / 3-6m (45cm / 17.5″) / 6-12m (47cm / 18.5″) / toddler (50cm / 19.5″) / fëmijë (53.5cm / 21″)

ADULT: i vogël (56cm / 22″) / medium (58cm / 23″) / i madh (60cm / 23.5″) / shumë i madh (62cm / 24,5″)


Lidhjet e Shpejta:

Additional information

Hats

i rritur (S / M / L / XL), fëmijë (0-Tween)

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - George Flat Cap PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - George Flat Cap PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar mbi A4 dhe letër US mesme ngjashme. Faqet e veçanta kanë numrat e faqeve dhe shënuesit për të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.

NEWBORN: madhësia Copyshop: 47x 21cm / A4 Pages: 3 / SHBA Letter: 3

3-6M: madhësia Copyshop: 49x 21cm / A4 Pages: 3 / SHBA Letter: 3

6-12M: madhësia Copyshop: 54x 23cm / A4 Pages: 3 / SHBA Letter: 3

Toddler: madhësia Copyshop: 54x 23cm / A4 Pages: 3 / SHBA Letter: 3

CHILD: madhësia Copyshop: 57x 23cm / A4 Pages: 3 / SHBA Letter: 3

SMALL: madhësia Copyshop: 54x 30cm / A4 Pages: 6 / SHBA Letter: 6

MEDIUM: madhësia Copyshop: 72x 23cm / A4 Pages: 4 / SHBA Letter: 4

LARGE: madhësia Copyshop: 66x 26cm / A4 Pages: 4 / SHBA Letter: 8

SHUMË I MADH: madhësia Copyshop: 72x 28cm / A4 Pages: 8 / SHBA Letter: 8

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar duke klikuar “PERKTHE” në krye të drejtë të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar nga drop down menu.

George Flat Cap Tutorial

George Flat Cap Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - George Flat Cap Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - George Flat Cap Tutorial

 

Imazhet janë në dispozicion në model shkarkim.

5mm seam allowance included
Prerë nga të gjitha pjesët e model. Mark pikat a, B dhe C në majë dhe anën copa duke përdorur litar rrobaqepës-së, shkumës ose stilolaps rrobaqepëse së.

Ju mund të dëshironi të përdorni interfacing (hekur ose qepur në) për forcimin e pëlhurë e jashtme. Thjesht prerë një copë interfacing për krye dhe në anë dhe hekur në para se të vazhdoni me hapin tjetër ose qep së bashku në Hapin 2.

Ju lutem vini re ky model përdor vetëm një ndihmë 5mm shtresë.

Pikat ndeshje A, B dhe C nga e djathta palëve të lartë se bashku me pikat përkatëse në anën.

Pin dhe thur ndihmë 5mm shtresë.

Clip skajet e lakuar lejimin damar për të lejuar atë për të hedhur banesë. Kthejeni anët e drejtë jashtë dhe topstitch lejimin damar në krye pas lejimin shtresë të gjithë rreth.

Me palët e gabuar jashtë, dele shigjetë në krye së bashku.

Pin dhe thur.

Hapat Përsëriteni 1-3 for the lining.

Shtroj dy copa buza anët e drejtë së bashku. Pin dhe thur kurbë të madhe.

Kthejeni anët drejtë jashtë dhe shtypni.

Fut copë plastike buza e brendshme në mes të rrobave.

With the BRIM INSERT inside the BRIM, ensure to pull the BRIM tight over it.

PIn in place then stitch close to the edge of the BRIM INSERT to secure in place.

Cut the petersham tape length:
Length = hat size in cms + 3 cm

Starting from the centre back seam line of the lining, pin the petersham tape around the main cap lining, leaving the 5mm seam allowance visible.

Fold 1cm of the tape under to neaten the edge when you complete the circle. Overlap the tape by 1cm.

Stitch the inner edge of the petersham tape to the lining.

Përputhen pikën qendër e buzë në pikën qendër e përparme (pika B) i cap kryesore.

Pin dhe thur buzë e parë e buzë me kapak kryesore.

Fut anët rreshtim gabuar së bashku me pëlhurë e jashtme e cap.

Fold back the seam allowances so that they are hidden inside the cap behind the petersham tape.

Pin in place carefully, then stitch around the outer edge of the petersham tape directly to the main cap. You will need to pull back the upper part of the brim to avoid sewing through it. Sew only through the BRIM piece containing the BRIM INSERT and circumference of the cap.

Plotësoni kapak duke përdorur qepje të vogla dorë për të mbajtur pjesën e përparme krye të cap në buzë. Përafërsisht 15-20cms shpërndarë nëpër qendër frontin e cap mund të sigurohet nëse e dëshiruar.

Shkarko George Flat Cap PDF Sewing modeli këtu

The Tailoress PDF Sewing Patterns - George Flat Cap PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - George Flat Cap PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - George Flat Cap PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - George Flat Cap PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

regjistrohen vetëm në klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përmbledhje.swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet