Jasra Tee për Dogs PDF Sewing Pattern

£ 3.37£ 6.18

Qartë
SKU: 3090 Temat: , ,

Përshkrim

Jasra Tee për Dogs PDF Sewing Pattern

A comfy cosy tee made from jersey fabric. Available with a hood or without.

Download comes complete with a colour tutorial and the pattern.

 

Additional information

Dog Sizes

SMALL (1-6), MEDIUM (7-12), LARGE (13-18), 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

Blerja e një model është e lehtë!

  • Shtoni produktin në karrocë tuaj duke klikuar butonin 'Futeni në kosh'
  • Shkruani të dhënat tuaja në Checkout
  • Kliko 'VAZHDONI TË PayPal' button
  • Identifikohuni në llogarinë tuaj Paypal ose të zgjedhin për arka si një mysafir
  • Bëjë pagesën duke përdorur metodën tuaj të preferuar
  • DONE!

Pasi pagesa juaj është e plotë, e cila zakonisht merr vetëm disa sekonda, ju do të ridrejtuar përsëri në Tailoress® ku ju mund të shikoni porosinë tuaj në llogarinë time (Nëse ju tashmë e kishte një të tillë ose të zgjedhur për të krijuar një të tillë në arkë). Nga zona llogarinë tuaj ju mund të shkarkoni fotografi tuaj. Pas pagesës ju do të merrni një njoftim me email për të le ju e dini të dhënat tuaja rendit menjëherë e ndjekur nga një tjetër e-mail që përmban shkarko lidhjen tuaj.

Paypal është një metodë e sigurt dhe të sigurt e blerjes mbi internetin. Ju nuk keni nevojë për një llogari Paypal për të blerë nga The Tailoress®.

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Dogs PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Model vjen si një dokument PDF fullscale Copyshop të cilat mund të jenë të shtypura në çdo letër madhësi duke përdorur Adobe Reader për shtyp poster. Gjithashtu në dispozicion shkatërruar në faqe A4. Faqet e veçanta A4 kanë numrat e faqeve dhe shënuesit të ju ndihmojë për të lidhur çdo faqe të saktë pas shtypjes.

Ju lutem shikoni Udhëzime Shtypi për të gjetur se si për të shtypur saktë modelin tuaj të shkallës.


SIZE SETS

SMALL: madhësia Copyshop: 84cm x 39cm / faqe A4: 8 / US letter: 8

MEDIUM: madhësia Copyshop: 109cm x 52 / faqe A4: 12 / US letter: 15

LARGE: madhësia Copyshop: 142cm x 64cm / faqe A4: 24 / US letter: 24


SMALL SIZES:

SIZE 1: madhësia Copyshop: 59x 23cm / A4: 3 / SHBA Letter: 3

SIZE 2: madhësia Copyshop: 61cm x 27cm / A4: 4 / SHBA Letter: 8

SIZE 3: madhësia Copyshop: 56cm x 33cm / A4: 6 / SHBA Letter: 6

SIZE 4: madhësia Copyshop: 69cm x 31cm / A4: 6 / SHBA Letter: 6

SIZE 5: madhësia Copyshop: 75cm x 32cm / A4: 6 / SHBA Letter: 6

SIZE 6: madhësia Copyshop: 78cm x 34cm / A4: 6 / SHBA Letter: 8

MEDIUM SIZES:

SIZE 7: madhësia Copyshop: 84cm x 39cm / A4: 6 / SHBA Letter: 8

SIZE 8: madhësia Copyshop: 66cm x 54cm / A4: 9 / SHBA Letter: 9

SIZE 9: madhësia Copyshop: 77cm x 49cm / A4: 9 / SHBA Letter: 9

SIZE 10: madhësia Copyshop: 84cm x 52cm / A4: 12 / SHBA Letter: 12

SIZE 11: madhësia Copyshop: 97cm x 50cm / A4: 12 / SHBA Letter: 12

SIZE 12: madhësia Copyshop: 109cm x 52cm / A4: 12 / SHBA Letter: 15

LARGE SIZES:

SIZE 13: madhësia Copyshop: 109xm x 52cm / A4: 12 / SHBA Letter: 15

SIZE 14: madhësia Copyshop: 116cm x 58cm / A4: 15 / SHBA Letter: 15

SIZE 15: madhësia Copyshop: 125cm x 59cm / A4: 15 / SHBA Letter: 15

SIZE 16: madhësia Copyshop: 128cm x 60cm / A4: 20 / SHBA Letter: 15

SIZE 17: madhësia Copyshop: 131cm x 64cm / A4: 20 / SHBA Letter: 15

SIZE 18: madhësia Copyshop: 142cm x 64cm / A4: 24 / SHBA Letter: 24

Ju lutem vini re se të gjitha shkarkimet model janë në anglisht, megjithatë ju mund të shikoni tutorial këtu në gjuhën tuaj të zgjedhur duke zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar duke klikuar “PERKTHE” në krye të drejtë të çdo faqe dhe të zgjedhur gjuhën tuaj të preferuar nga drop down menu.

Jasra Tee për Dogs Tutorial
The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Dogs Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Dogs Tutorial

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Dogs Tutorial

Imazhet janë në dispozicion në model shkarkim

Prerë nga të gjitha pjesët e model.

Lay the FRONT RIGHT SIDES together with the BACK along the shoulder seam.

Pin and stitch in place.

Përdorni syth Zig-Zag ose syth tjetër shtrirje në të gjithë këtë projekt. Gjithashtu të sigurojë për të përdorur një gjilpërë makine Dresat Ballpoint.

Open up the garment with the RIGHT SIDES up.

Take the LEG CUFF piece and fold in half lengthways.

Ease the LEG CUFF to the armhole, distributing it evenly around. Pin dhe thur.

Finish the seam with an overlocker or zig zag stitch.

Hapat Përsëriteni 1 dhe 2 for the other armhole.

With the garment WRONG SIDES out, match the side seam allowances ensuring to align the LEG CUFFS.

Pin and stitch the seam allowances on both sides. Finish the seam as before.

Without hood:
Take the HEM CUFF and NECKLINE CUFF and fold in half RIGHT SIDES together to create a continuous loop. Pin and stitch the short seam allowances.

Apply the HEM CUFF to the garment hem, RIGHT SIDES together.

Ease around evenly then pin and stitch in place.

Finish the seam allowance.

Skip this step if you are making this tee with a hood.

Repeat the process in Step 5 for the NECKLINE CUFF.

Directions for adding the HOOD:

Lay the HOOD pieces RIGHT SIDES together. Pin and stitch around the center back seam allowance.

Fold the HOOD CUFF in half along its length.

Ease it around the edge of the HOOD, RIGHT SIDES together.

Pin and stitch in place.

Finish the seam allowance.

Take the HOOD. Overlap CUFF sections onto each other.

Match center front and center back points of the HOOD to the FRONT and BACK sections. Do this by folding the garment in half and adding pins to mark the points. Repeat for the HOOD then match the pins together.

Pin and stitch in place.

Purchase the Jasra Tee pattern here

SaveSave

SaveSave

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Dogs PDF Sewing Pattern

The Tailoress PDF Sewing Patterns - Jasra Tee for Dogs PDF Sewing Pattern

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

regjistrohen vetëm në klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përmbledhje.swimwear

Shiko gamën tonë të modeleve rroba banje
aksionet